Reklama
Reklama

​Wygląda jak Santorini, a leży zupełnie gdzie indziej. Patrząc na zdjęcia, można się pomylić

Grecka wyspa Santorini to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży w Europie. Ta lokalizacja przyciąga tłumy ludzi, którzy chcą odwiedzić wulkaniczne plaże lub zobaczyć ikoniczne białe domy z niebieskimi dachami. Poznaj miejsce, które wygląda identycznie jak Santorini, ale jest oddalone od wyspy na Morzu Śródziemnym o kilka tysięcy kilometrów.

Anantara Santorini Abu Dhabi Retreat

Abu Zabi jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, choć mniej popularnym miastem, niż luksusowy Dubaj. Jednak, choć ośrodek Anantara Santorini Abu Dhabi Retreat ma w nazwie stolicę ZEA, znajduje się 95 km od centrum Abu Zabi i 68 km do centrum Dubaju. W tym miejscu nad Zatoką Perską możemy poczuć się zupełnie tak, jak na greckiej wyspie. Cały kompleks wygląda uderzająco podobnie do "oryginalnego" Santorini. Hotel tworzą białe budynki z kopułowymi dachami, jednak bez niebieskich wykończeń. Na każdym kroku w Santorini Retreat możemy poczuć luksus, który każdemu nieodłącznie kojarzy się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Sprawdź również: Seniorzy uwielbiają to uzdrowisko. Jest rzut beretem od Polski

Santorini Retreat nie jest dla każdego

Otwarty w lutym 2024 roku hotel jest niezwykle ekskluzywny, ale także butikowy. Znajduje się w nim jedynie 22 pokoje oraz apartamenty. Dla gości przewidziane jest również centrum fitness, spa oraz basen. Posiłki można natomiast spożywać w dwóch luksusowych restauracjach. Należy jednak pamiętać, że Anantara Santorini Abu Dhabi Retreat jest hotelem przeznaczonym tylko dla dorosłych, a także niemożliwy jest pobyt zwierząt. Hotel zapewnia także możliwość codziennego skorzystania ze sportów wodnych oraz aktywności plażowych nad Zatoką Perską. Ceny za noc w Anantara Santorini Abu Dhabi Retreat dla dwóch dorosłych osób zaczynają się od 407 dolarów, czyli prawie 1600 zł.

Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | urlop | wakacje | podróż samolotem