Reklama
Reklama

Wielka promocja w PKP. Upoluj bilety na międzynarodowe trasy za grosze

Podróż pociągiem ma wiele zalet, zwłaszcza jeśli można ją odbyć za niezwykle atrakcyjną cenę. Polskie Koleje Państwowe przygotowały specjalną ofertę i bilety dla podróżnych, dzięki którym odwiedzenie wielu europejskich miast może być wyjątkowo tanie. Sprawdź, co dla pasażerów przyszykował państwowy przewoźnik kolejowy z okazji dwudziestej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. 

Wraz z początkiem maja cała Polska świętowała 20-lecie wstąpienia do Unii Europejskiej. Tą wyjątkową i okrągłą rocznicę postanowiło uczcić również PKP. Dla podróżnych przygotowało niezwykłą ofertę, dzięki której bilety na międzynarodowe trasy można upolować za grosze. Być może to dobry moment na wycieczkę pociągiem? 

Zniżka z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej  

Dołączenie Polski do Unii Europejskiej wpłynęło między innymi na rozwój infrastruktury kolejowej. Z okazji dwudziestej rocznicy tego wyjątkowego wydarzenia Polskie Koleje Państwowe przygotowały ciekawą ofertę dla podróżnych.  

Do upolowania jest 20 tysięcy biletów kolejowych w zaskakująco niskich cenach i w dodatku na trasy do wielu europejskich miast. Marzysz o odwiedzeniu Pragi, Wiednia czy Berlina? Teraz jest na to doskonały czas, ponieważ możesz to zrobić pociągiem i to niezwykle tanio.

O całej akcji poinformował minister infrastruktury, Dariusz Klimczak. W swojej wypowiedzi podkreślił wielki wpływ, jaki miało na rozwój infrastruktury przystąpienie do Unii Europejskiej. Aby uczcić to przełomowe wydarzenie, PKP oferuje swoim podróżnym wyjątkową akcję promocyjną.  

Przeczytaj również: Tylko 210 zł za podróże kolejowe po całym kraju. Super oferta dla młodych

Oferta promocyjna ważna do 26 maja. Na czym polega?

Cała promocyjna akcja PKP trwa od 29 kwietnia do 26 maja. Na podróżnych czeka aż 20 tysięcy biletów w wyjątkowo niskich cenach. Można je nabyć w aplikacji mobilnej, na stronie internetowej przewoźnika, a także w kasach biletowych do trzech dni przed datą odjazdu pociągu.  

W ramach oferty Super Promo International funkcjonuje pięć progów cenowych. Na czym dokładnie to polega? Po wyczerpaniu pierwszej puli biletów automatycznie rozpoczyna się sprzedaż kolejnej. Niektóre bilety w trwającej promocji mogą kosztować jedynie 20 procent pierwotnej ceny.  

Wobec tego, na przykład cena bazowa za bilet z Warszawy do Wiednia to około 460 zł. W ramach trwającej promocji wyniesie niewiele ponad 100 zł. Z Krakowa do Pragi możliwe jest pojechanie nawet za 65 zł, gdzie normalnie taki koszt wynosiłby około 320 zł.  

Niezwykle atrakcyjna wydaje się również podróż do Budapesztu. Maj może więc upłynąć pod znakiem podróży kolejowych do pobliskich europejskich krajów.  

Zobacz też:

Lazurowe źródełko i miejsce na piknik. Tylko 30 minut od Krakowa

Tak oszczędzisz na zagranicznych wakacjach. Wypoczniesz tanio i bez tłumów

Najstarszy polski zamek ma ponad 850 lat. Stoi na wygasłym wulkanie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka