Reklama
Reklama

​Tylko 210 zł za podróże kolejowe po całym kraju. Super oferta dla młodych

Podróżowanie pociągiem ma wiele zalet. Możemy wśród nich wymienić, chociażby wygodę czy możliwość pracy bądź rozrywki w czasie jazdy. Dodatkowo możemy dzięki temu uniknąć korków, które są zmorą szczególnie większych miast. Sprawdź, w jaki sposób podróżować pociągiem po całym kraju jedynie za 210 zł.

Miesięczny bilet łączony, czyli rozwiązanie, które ma zachęcić do podróży pociągami

W ten sposób kupując jeden bilet, możemy przez cały miesiąc jeździć pociągami, bez względu na to, gdzie chcemy dotrzeć. Tego typu rozwiązanie zostało wprowadzone w Niemczech już w zeszłym roku pod nazwą Deutschland Ticket. Za jedyne 49 euro (niespełna 210 zł) podróżujący mogą przez miesiąc korzystać z transportu publicznego w miastach (autobusami, metrem, tramwajami), a także połączeń kolejowych na poziomie lokalnym oraz regionalnym. Co ciekawe, Deutschland Ticket będą mogli kupić także turyści, którzy będą chcieli podróżować po Niemczech. W ich przypadku jedynym ograniczeniem będzie brak możliwości skorzystania z szybkich pociągów typu IC, ICE, EC czy ECE.

Sprawdź również: Wybierasz się na wakacje do Paryża? W tym terminie ceny wystrzelą w kosmos

Francja podąża śladem Niemiec. Czy w Polsce doczekamy się podobnych rozwiązań?

W tym roku odpowiednik Deutschland Ticket wprowadzają władze Francji. Wejdzie on do sprzedaży 15 czerwca, jednak, by go kupić, będzie trzeba spełnić więcej warunków, niż w przypadku niemieckiego odpowiednika. Pierwszym z nich jest kryterium wiekowe — nie kupią go osoby, które ukończyły 28. rok życia. Dodatkowo francuski bilet nie obejmuje komunikacji miejskiej, a jedynie kolej (dokładniej pociągi TER oraz Intercity). Dodatkowo dla posiadaczy miesięcznego biletu łączonego we Francji z korzystania wyłączony jest okręg Île-de-France, w którym znajduje się m.in. Paryż. Jest to związane z odbywającymi się w stolicy Francji Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi.

Jak się okazuje, rozmowy na temat wprowadzenia miesięcznego biletu łączonego prowadzone są również w Polsce. Taką informację jakiś czas temu podał minister infrastruktury Dariusz Klimczak. Na ten moment nie mamy jednak konkretnych informacji co do kształtu czy ceny takiego rozwiązania. Nie wiadomo również, czy będzie to koncepcja bliższa tej francuskiej, czy niemieckiej. Nie zmienia to jednak faktu, że z takiego rozwiązania skorzystałoby wielu Polaków.

Zobacz też:

Nie lubisz środkowego miejsca w samolocie? W ten sposób możesz je ominąć bez opłat

Majówka bez tłumów? Te miejsca omijaj szerokim łukiem

Zrezygnuj z majówki. Zaplanuj urlop w tym terminie, a sporo zaoszczędzisz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka