Reklama
Reklama

​Nad morze pociągiem za mniej niż 50 zł? Polski przewoźnik szykuje bardzo atrakcyjną ofertę

Okres wakacyjny to z jednej strony słońce za oknem i czas relaksu, ale także wzmożony ruch na drogach, zwłaszcza tych prowadzących nad morze czy w góry. Jednym z alternatywnych rozwiązań mogłaby być podróż pociągiem, jednak czas przejazdu, koszt podróży i opóźnienia, skutecznie odstraszają potencjalnych podróżnych. Teraz ta sytuacja ma się zmienić.

Pociągiem do Kołobrzegu — szybko i tanio

Wraz z początkiem kalendarzowego lata, a dokładniej od 22 czerwca 2024 roku, spółka Polregio planuje wprowadzić nowe połączenie kolejowe dla mieszkańców środkowej Polski. Pociąg "Rybitwa" pojedzie z Torunia, przez Bydgoszcz, Nakło nad Notecią, Piłę, Jastrowie, Szczecinek i Białogard do Kołobrzegu. Podróż będzie trwała jedynie pięć godzin, a dodatkowo cena za przejazd na trasie Bydgoszcz — Kołobrzeg w obie strony wyniesie tylko 47 zł. Jest to świetna informacja również z tego względu, że aktualnie pociąg PKP InterCity kursuje na tej trasie tylko raz dziennie, jednak jest dużo droższy, bo za bilet w jedną stronę w drugiej klasie trzeba zapłacić minimum 63 zł.

Sprawdź również: "Polskie Malediwy" zachwycają turystów z całego świata. Warto się wybrać, zanim będą tam tłumy

Czy mieszkańcy środkowej Polski doczekają się takiego samego połączenia do Trójmiasta i na Hel?

Wielu mieszkańców Torunia czy Bydgoszczy wyczekuje podobnego połączenia kolejowego do Trójmiasta i dalej do Władysławowa oraz na Hel. Co ciekawe to właśnie ta trasa miała być priorytetowa dla regionu. Wydane przez Urząd Transportu Kolejowego obowiązuje do 2026 roku. W te wakacje jednak ta trasa nie zostanie uruchomiona ze względów technicznych. Jako alternatywę władze województwa chcą zaproponować właśnie kierunek zachodniopomorski i ułatwić mieszkańcom dojazd do Kołobrzegu.

Zobacz też:

Lazurowe źródełko i miejsce na piknik. Tylko 30 minut od Krakowa

Tak oszczędzisz na zagranicznych wakacjach. Wypoczniesz tanio i bez tłumów

Najstarszy polski zamek ma ponad 850 lat. Stoi na wygasłym wulkanie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | urlop | wakacje | morze