Reklama
Reklama

W całej Polsce ruszyły jarmarki wielkanocne. Te szczególnie warto odwiedzić

Wielkanoc coraz bliżej, więc w wielu miastach odbywają się związane z tym okresem wydarzenia. Jarmarki wielkanocne pozwalają nam nie tylko spróbować wielkanocnych i regionalnych przysmaków, ale i są świetną okazją do wyposażenia się w różnego rodzaju dekoracje świąteczne. Podpowiadamy, w jakich miastach odbędą się jarmarki i do kiedy będą trwały.

Jarmarki wielkanocne co roku odwiedzane są przez wiele osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ na barwnych i ciekawych stoiskach możemy zakupić piękne ozdoby, rękodzieło, a także regionalne oraz świąteczne przysmaki. W tym roku kiermasze odbywają się w wielu miastach w Polsce. Sprawdź, gdzie i kiedy warto pojechać.

Jarmarki wielkanocne 2024 - kiedy się odbywają?

Jarmarki wielkanocne cieszą się mniejszą popularnością niż te bożonarodzeniowe, jednak nadal mają one wielu zwolenników. W trakcie nich możemy wyposażyć się w wiele produktów spożywczych, które goszczą na świątecznym stole oraz w różnego rodzaju dekoracje. Nie brakuje na stoiskach pisanek, koszyczków na święconkę, palm wielkanocnych czy różnego rodzaju ozdobnych wianków.

Zazwyczaj jarmarki wielkanocne odbywają się w weekendy poprzedzające święta. Niektóre z nich zaczynają się nawet na 2-3 tygodnie przed Wielkanocą. Warto więc je odwiedzić, aby poczuć ten niepowtarzalny klimat i wyposażyć się w produkty, które umilą nam świętowanie.

Czytaj również: Koniec z limitem płynów. Kolejne polskie lotnisko znosi ograniczenia

Gdzie trwają lub planowane są tegoroczne jarmarki wielkanocne? Te miasta warto odwiedzić

Jeden z największych i najpopularniejszych jarmarków odbywa się w Krakowie. W tym roku rozpoczął się on wraz z nadejściem wiosny, czyli 21 marca i ma potrwać do 1 kwietnia. Na Rynku Głównym swoje towary prezentuje aż 60 sprzedawców. Nie brakuje tam wielkanocnych stroików, obrusów, palm, wyrobów z drewna i pisanek. Natomiast po długich zakupach możemy nabrać sił, próbując regionalnych przysmaków.

Kolejnym popularnym kiermaszem jest ten organizowany w Poznaniu. Cieszy się on dużym zainteresowaniem i tak samo jak w Krakowie, rozpoczął się on 21 marca. Potrwa on jednak krócej, bo tylko do niedzieli 24 marca. Pomimo krótkiego czasu, nie zabraknie tam wielu ciekawych produktów, a na miejscu pojawić się ma aż 40 wystawców.

Najdłużej potrwa jarmark w Katowicach. Rozpoczął się on już 14 marca na Rynku i będzie można go odwiedzić aż do 1 kwietnia. Umieszczono tam ponad 40 budek, w których zakupimy nie tylko produkty świąteczne, ale i biżuterię czy wyroby ceramiczne. Możemy także spróbować wielu ciekawych potraw, ponieważ nie brakuje budek gastronomicznych serwujących m.in. żurek czy babki.

W sobotę 23 marca otwarty zostanie również kiermasz w Kazimierzu Dolnym, a w Niedzielę Palmową jarmarki pojawią się także w Nałęczowie, Zamościu i Lublinie. Mieszkańcy będą mogli zakupić wiele produktów oraz przysmaków.

Zobacz też:

Lepsze stoki i niższe ceny karnetów niż w Polsce. Raj dla narciarzy blisko granicy

W tym schronisku górskim zanocujesz za symboliczną złotówkę. Turyści nie mogą uwierzyć

To najbardziej rozświetlona wieś w Polsce. Jej mieszkańcy czują ducha świąt

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: weekend w Polsce