Reklama
Reklama

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Wyjątkowa atrakcja tuż za południową granicą Polski

Tuż za południową granicą Polski mieści się wyjątkowa atrakcja, która zdecydowanie przeznaczona jest tylko dla odważnych i uwielbiających adrenalinę. W Czechach na turystów czeka najdłuższy na świecie most linowy dla pieszych, którym przejść może każdy zainteresowany śmiałek. Widoki i przeżycia? Nie do opisania. Dowiedz się więcej na temat mostu Sky Bridge 721, a może odważysz się obrać go na cel swojej kolejnej wycieczki.

Do odważnych świat należy. Z pewnością ta myśl towarzyszy każdemu śmiałkowi, który czyni pierwszy krok na Sky Bridge 721. Ta wyjątkowa atrakcja zawieszona nad Doliną Młynicką w Czechach cieszy się niebywałą popularnością wśród turystów, również z Polski. W końcu leży tuż przy granicy. Co warto wiedzieć o tym wyjątkowym moście linowym? 

Sky Bridge 721 — najdłuższy pieszy most linowy na świecie tuż przy polskiej granicy  

Most Sky Bridge 721 budowany był przez dwa lata, aby móc w bezpieczny sposób służyć zainteresowanym turystom. Do użytku został natomiast oddany w 2022 r. Na podstawie nazwy tej atrakcji w łatwy sposób można się domyślić, że posiada 721 metrów długości. W najwyższym punkcie wisi aż 95 metrów nad ziemią.  

Zawieszona nad ziemią ścieżka posiada 1,2 m szerokości, a każdej z 6 głównych lin siła uciągu wynosi 360 ton. Most linowy łączy zbocza gór Slamník i Chlum. Jest więc swego rodzaju połączeniem między Górami Orlickimi i Jesionikami. 

Należy mieć świadomość, że most jest jednokierunkowy. Można więc rzec, że jak się na niego wkroczy, to nie ma już odwrotu. Powrót do schroniska Slaměnka, z którego rozpoczyna się trasa, jest możliwy za pomocą przejścia leśnej ścieżki turystycznej, która jest ścieżką edukacyjną o nazwie "Most Czasu". 

Cała konstrukcja doskonale wkomponowuje się w otaczający krajobraz. Można go podziwiać krocząc Sky Bridge 721. Zapiera dech w piersiach, przez co z pewnością zapada na długo w pamięci. Nie posiadając lęku wysokości i lubiąc tego typu atrakcje, zdecydowanie warto przejść ten wiszący most linowy.  

Przeczytaj także: Zwą ją Perłą Podlasia nie bez powodu. Unikatowa kładka przyciąga turystów jak magnes

Jak dostać się na Sky Bridge 721? 

Most Sky Bridge zlokalizowany jest w resorcie turystycznym Dolní Morava, zaledwie 13 km od przejścia granicznego Boboszów-Dolni Lipka. Jest to więc odległość od Wrocławia wynosząca około 150 km. Czyżby idealny pomysł na weekendową wycieczkę? 

Jadąc do przejścia granicznego, warto kierować się w stronę miejscowości Kraliky. Na miejscu dostępne są liczne parkingi, za które należy uiścić opłatę. Warto mieć świadomość tego, że można płacić tam tylko kartą.  

Teraz już pozostaje kwestia jak dostać się do punktu, w którym można rozpocząć spacer w chmurach. Opcje są dwie. Można podejść tam pieszo, pokonując szlak zaczynający się w okolicy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego lub zapłacić odpowiednią kwotę i skorzystać z kolejki.  

Zobacz też:

Zastosuj te sprawdzone sposoby. Dzięki nim ubrania po wyjęciu z walizki nie będą więcej pogniecione

To najpiękniejsza i najbardziej zielona wyspa na Adriatyku. Dotrzesz tam tylko promem

Nie wiesz, gdzie pojechać na kajaki? Musisz poznać Perłę Mazur

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | turystyka | atrakcje