Reklama
Reklama

Tu kupisz działkę za grosze. Chętni ustawiają się w kolejce

Władze jednego ze szwedzkich miasteczek, które znajduje się zaledwie 300 kilometrów od Sztokholmu, zdecydowały się na wystawienie do sprzedaży 30 działek. W teorii nie powinno to dziwić, ale jednak szokuje cena za metr kwadratowy, która równa jest cenie bułki w sklepie. Sprawdź, gdzie można kupić tanio działki i jakie są warunki ich nabycia.

Wiele małych miejscowości boryka się z problemem wyludnienia, ponieważ sporo młodych osób wyjeżdża do większych miast za pracą lub możliwością rozwoju. Rozwiązaniem, które ma z powrotem przyciągnąć ludność do mniejszych miejscowości, jest tania sprzedaż działek. Podobną taktykę obrano w jednym z miasteczek w Szwecji. Podpowiadamy, gdzie można tanio kupić działki.

To tu kupisz niezwykle tanie działki. Gdzie położona jest ta miejscowość?

Götene jest piękną i malowniczą miejscowością, która leży nad brzegiem znanego jeziora Vänern, będącego największym tego typu zbiornikiem w całej Unii Europejskiej. Niedawno to miejsce zyskało jednak sławę również z innego powodu. To właśnie tu wystawiono na sprzedaż 30 działek, które można kupić dosłownie za grosze.

Ich ceny zaczynają się od 1 korony za jeden metr kwadratowy, czyli przeliczając na naszą walutę, jest to około 40 groszy. Ta niezwykle okazyjna cena jest odpowiedzią władz miasta na spowolnienie gospodarcze oraz na fakt stale malejącej liczby ludności. W tej chwili miasteczko obecnie zamieszkuje zaledwie 5 tysięcy osób, a w całej gminie jest ich jedynie 13 tysięcy.

Oferując tak tanio działki, burmistrz miasta Johan Månsson chce dać impuls i rozruszać rynek mieszkaniowy. Dzięki temu zamierza on przyciągnąć nowych mieszkańców. Jednak jak zdradził na łamach CNN burmistrz, władze nie spodziewały się aż takiego zainteresowania i otrzymały już tysiące zgłoszeń. W związku z tym chwilowo proces przetargowy został wstrzymany.

Czytaj również: Wybierasz się do Paryża? Te miejsca zwiedzisz całkowicie za darmo

Jakie są warunki sprzedaży działek w Götene ?

Cały proces sprzedaży działek za tak niską cenę, rozpoczął się dopiero w zeszłym miesiącu, a już teraz władze miasta musiały wstrzymać to do początku sierpnia tego roku. Wielkość działek to od 700 do 1,2 tysiąca metrów kwadratowych. Cztery z nich zostały już sprzedane.

Nabywcy tych działek mogą być zadowoleni z zakupu, ponieważ z obliczeń wykonanych przez CNN, wynika, że normalnie powinny one kosztować około 500 tysięcy koron, czyli prawie 200 tysięcy złotych.

Co więcej, miasto nie narzuciło wielu warunków kupujących. Jedynym wymaganiem co do sprzedaży, było rozpoczęcie budowy domu w przeciągu dwóch lat od momentu zakupu działki. Nie trzeba jednak mieszkać w nim na stałe ani być rezydentem Szwecji.

Zobacz też:

Rajska wyspa dostępna dla nielicznych. Obowiązują tu surowe limity wstępu

W tych 5 krajach spędzisz wakacje taniej niż w Polsce. Widoki i pogoda gwarantowane

Morze ciepłe jak zupa. Takiej temperatury wody nie odnotowano jeszcze nigdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca