Reklama
Reklama

To tam Polacy uciekają przed zimą. Ulubiony kierunek na święta

W tym roku nie masz ochoty spędzać świąt Bożego Narodzenia w Polsce, chcesz zaplanować niezapomniany Sylwester, albo klimatyczny zimowy weekend poza granicami naszego kraju? W takim razie koniecznie sprawdź, gdzie najlepiej udać się na grudniowy wypoczynek. Te kierunki są teraz najbardziej oblegane przez naszych rodaków. Być może i ty zdecydujesz wybrać się tam w podróż.

Z danych ujawnionych przez linie lotnicze Ryanair, na które powołał się portal rynek-lotniczy.pl, wynika, że Polacy mają kilka ulubionych kierunków, jeżeli chodzi o cele grudniowych podróży. 

Gdzie mieszkańcy naszego kraju wylatują teraz najchętniej i jakie inne państwa najbardziej przypadły do gustu naszym rodakom w drugiej połowie ostatniego miesiąca roku kalendarzowego? Możesz być bardzo zaskoczony wynikami udostępnionego raportu!

Gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżają w grudniu? Podium kształtuje się następująco

Jeżeli w okresie świątecznym masz ochotę wybrać się w niezapomnianą zagraniczną podróż, możesz podążać śladami innych Polaków. Z danych udostępnionych przez linie lotnicze Ryanair wynika, że w okresie od 21 grudnia do 6 stycznia mieszkańcy nasi rodacy najchętniej korzystają z wyjazdów do Włoch. Italia jest pod tym względem absolutnym faworytem, bowiem teraz udaje się tam aż 37 procent klientów popularnego przewoźnika.

Na drugim miejscu znalazła się Hiszpania wraz z Wyspami Kanaryjskimi (ten kierunek wybiera około 31 procent osób), a na trzecim miejscu podium uplasowała się Francja. Kraj ten, który przyciąga wielu turystów niezależnie od pory roku, choć w grudniu zainteresowanie nim jest mniejsze, niż można się było spodziewać. Udaje się tam około 9 procent podróżujących.

Może cię zainteresować: Mieszkańcy tych miast uwielbiają święta. Tu stoją najpiękniejsze choinki na świecie

Inne miejsca, do których Polacy uciekają zimą. Na liście również chłodne kierunki

Polacy bardzo chętnie wybierają się również do takich miejsc jak: Malta, Portugalia czy Cypr (także Albania), znanych z cieplejszego klimatu. Nie oznacza to jednak, że tylko typowo egzotyczne destynacje cieszą się obecnie zainteresowaniem. 

Poza wspomnianą już Francją, mieszkańcy naszego kraju chętnie wybierają się również na wycieczki do Londynu w Wielkiej Brytanii czy Dublina w Irlandii. Obie stolice wydają się idealnym kierunkiem na zimowy city-break w okresie świątecznym z uwagi na magiczne jarmarki bożonarodzeniowe czy odbywające się tam koncerty. 

Czytaj również: Paragony grozy już nie tylko nad morzem? Tegoroczne ceny na jarmarkach świątecznych zwalają z nóg                                        

Zobacz też:

Dolny Śląsk ma swoją "polską Florencję". Przyjeżdżają do niej nawet zagraniczni turyści

​Jedno z najbardziej tajemniczych muzeów w Polsce. Jego głównym elementem są... groby

W "bieszczadzkim morzu" można się również kąpać. W niektórych miejscach nawet i przez całe wakacje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wakacje | wakacje