Reklama
Reklama

To najlepsze lotnisko na świecie. Zdobyło tytuł już po raz czwarty

Na komfort podróży samolotem składa się nie tylko sam lot, ale również pobyt na lotnisku. Wśród wszystkich portów lotniczych, z których mogą korzystać podróżujący, jeden szczególnie wyróżniono. Czwarty raz z rzędu został ogłoszony najlepszym lotniskiem na świecie. Dowiedz się, w jakim kraju się mieści.  

Portal branżowy Air Transport News co roku wybiera “lotnisko roku", doceniając wybitne funkcjonowanie poszczególnych obiektów. Po raz czwarty tytuł ten został przyznany portowi lotniczemu w Stambule. Czym charakteryzuje się to lotnisko?  

Wyjątkowe wyróżnienie dla lotniska w Stambule 

Tureckie lotnisko może poszczycić się niemałym wyróżnieniem. Port lotniczy w Stambule (IST) por raz czwarty został uznany najlepszym na świecie, o czym poinformował dziennik “Daily Sabah".  

Jest to wyjątkowe wyróżnienie, z którego władze lotniska są niezwykle dumne. Podkreślają zaangażowanie zespołów lotniskowych i doceniają wyróżnienie na tle innych portów międzynarodowych na świecie.  

Lotnisko leżące w Turcji otrzymało wyróżnienie między innymi za szybkie osiągnięcie liczby pasażerów sprzed pandemii. Dodatkowo port lotniczy dołożył wszelkich starań, aby zwiększyć różnorodność linii lotniczych. Tym samym jest przodującym węzłem komunikacyjnym na skale świata, za co również został doceniony.  

Przeczytaj także:  Wiesz, jak działają samolotowe toalety? Nie uda ci się w nich spuścić wody

Najlepsze lotnisko na świecie mieści się w Turcji 

Osiągnięcie liczby turystów sprzed pandemii jest niemałym wyzwaniem, patrząc na trudności, z jakimi branża turystyczna, a więc i lotnicza zmaga się od 2020 roku. Tym bardziej sukces tureckiego lotniska robi wrażenie. Zwłaszcza że tytuł ten został przyznany temu obiektowi już po raz czwarty. 

Pełniący obowiązki dyrektora generalnego portu lotniczego, Selahattin Bilgen, ogłosił, że w ubiegłym roku liczba pasażerów lotniska w Stambule osiągnęła poziom 76 mln. Jest to wynik o wiele lepszy w porównaniu do ubiegłego roku, ale władze portu celują w jeszcze większą liczbę pasażerów.  

Lotnisko zachęca podróżujących licznymi udogodnieniami, takimi jak ciche strefy odpoczynku, bezpłatne telefony czy dystrybutory z wodą. Co więcej, sama Turcja w wielu krajach, w tym Polsce, cieszy się dużą popularnością jako dobre miejsce na wypoczynek. Turyści chętnie docierają tu właśnie za pomocą samolotów. 

Zobacz też:

"Mała Holandia" w północnej Polsce. Wiosną są tam tłumy turystów

W latach 80 był ulubionym kierunkiem polskich turystów. Dziś też przyciąga klimatem i cenami

​Nie musisz jechać do Prowansji. Lawendowy piknik odbywa się o wiele bliżej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podróżowanie samolotem