Reklama
Reklama

Polacy już planują majówkę. Ten kierunek wyprzedaje się w błyskawicznym tempie

Powoli warto zacząć się zastanawiać nad tegoroczną majówką. Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje tego czasu, aby oderwać się od codziennych obowiązków i wybrać na wakacje do ciepłych krajów. Biura podróży już notują spore zainteresowanie niektórymi kierunkami. Który kraj jest najchętniej wybierany przez Polaków na majowy wypoczynek? 

W tym roku możliwe jest zorganizowanie naprawdę długiej majówki, za czym mogą również podążać zagraniczne wakacje. Wystarczy wziąć trzy dni urlopu, aby móc cieszyć się dziewięcioma dniami wypoczynku. W związku z tym w biurach podróży zainteresowanie majowymi wyjazdami jest naprawdę duże, bowiem sporo turystów wykupiło już dla siebie podróż. Okazuje się, że wiele Polaków decyduje się spędzić majówkę za granicą.  

Gdzie Polacy planują spędzić majówkę 2024? 

Choć do majówki zostało jeszcze trochę czasu, zainteresowanie zagranicznymi wyjazdami jest już duże. Tak jak w przypadku wakacyjnych wycieczek, wiele osób decyduje się na rezerwacje z odpowiednim wyprzedzeniem. W związku z tym w biurach podróży notowany jest spory ruch.  

Co ciekawe, na podstawie statystyk przeprowadzonych przez podmioty z branży turystycznej wynika, że na początku marca 2024 rezerwacji na majówkę było dwa razy więcej w porównaniu do ubiegłorocznego początku marca. Wyniki są zadowalające i wskazują na to, że w tegoroczną majówkę naprawdę dużo osób planuje wypoczynek. 

Jak zwykle wśród wyborów Polaków przeważają pewne destynacje. Tak jak w ubiegłym roku, tak również i teraz, najczęściej wybór pada na Turcję. Nie jest to jednak jedyny kierunek, na który decydują się Polacy. 

Sporym zainteresowaniem cieszy się również Egipt, Grecja, Hiszpania oraz Cypr. Warto również wspomnieć, że jako cel podróży na majowe wypady wybierane są także bardziej odległe kraje, takie jak chociażby Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Malediwy.  

Zobacz również: W tych krajach zapłacisz za urlop mniej niż nad Bałtykiem. Nie musisz się też martwić o pogodę

Turcja zachwyca polskich turystów

Od wielu lat Turcja cieszy się niezmienną popularnością wśród turystów z Polski. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że oferuje korzystny stosunek cen do jakości. Można złapać naprawdę atrakcyjne oferty i cieszyć się wymarzonymi wakacjami w kraju, gdzie ciepło i rajskie plaże są gwarantowane.  

Nie bez powodu kraj ten uznawany jest na przystępny cenowo. Koszty za zakwaterowanie, posiłki czy atrakcje turystyczne są niższe w porównaniu do innych, równie popularnych krajów. W związku z tym na wakacje w Turcji mogą sobie pozwolić osoby o różnym budżecie.  

Kraj ten jest również tak chętnie wybierany, ponieważ zachwyca przepięknymi plażami i różnorodnymi widokami. Co więcej, bogata historia i kultura sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od starożytnych zabytków, aż po tureckie baszty. W dodatku smakowita kuchnia tylko czeka, aż zostanie skosztowana przez zagranicznych turystów.  

W Turcji zdecydowanie jest co robić. Między innymi można zwiedzać ruiny starożytnych miast, takich jak Hierapolis. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają wycieczki trekkingowe po górach Taurus, a dla fanów wypoczynku nad wodą przygotowane są liczne rejsy. W dodatku szereg malowniczych plaż zachęca do spędzenia majowego urlopu w Turcji. 

Zobacz też:

Majówka z dala od miasta i turystów? To miejsce gwarantuje ciszę i spokój

Chorwacka plaża skażona azbestem. Lepiej nie wybieraj się tam na majówkę

Jesteś fanem Harry’ego Pottera? Teraz możesz zanocować w prawdziwym Hogwarcie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: weekend majowy | wakacje