Reklama
Reklama

​To najdłuższa trasa samolotowa na świecie. Podróż trwa prawie dobę

Samolot to jeden z najbardziej komfortowych, a przede wszystkim najszybszych środków transportu. W pewnych sytuacjach jest to również tylko jedyny sposób na dotarcie z punktu do punktu, które oddalone są od siebie o tysiące kilometrów. Poznaj trasę najdłuższego lotu samolotu na świecie.

Najdłuższą trasę lotniczą na świecie pokonasz w ciągu prawie 19 godzin

Loty, ze względu na czas podróży, dzielimy na cztery kategorie:

  • krótkie — do 3 godzin,
  • średnie — od 3 do 6 godzin,
  • długie — od 6 do 12 godzin,
  • bardzo długie — ponad 12 godzin.

Jak liczony jest czas podróży? Jest to moment od uruchomienia silników samolotu na płycie lotniska do czasu ich zatrzymania po wylądowaniu.

Najdłuższa trasa lotnicza na świecie to połączenie z Nowego Jorku do Singapuru. Samolot w tym czasie pokonuje dystans 15 350 kilometrów. Czas lotu to aż 18 godzin i 50 minut. Maszyny Airbus A350 wykonują połączenia między portem lotniczym Singapur-Changi a dwoma nowojorskimi lotniskami, czyli portem lotniczym Newark-Liberty oraz portem lotniczym Johna F. Kennedy’ego.

Sprawdź również: Wyjątkowa sytuacja na uwielbianych przez Polaków wyspach. Pierwszy raz od ponad 60 lat

Samolot wyruszający z Nowego Jorku leci nad Oceanem Atlantyckim. Następnie wkracza w przestrzeń powietrzną Europy — przelatuje nad Francją, Austrią, Chorwacją, Serbią, Bułgarią i Turcją. Po jej opuszczeniu leci nad terytorium Azerbejdżanu, Iranu, Pakistanu oraz Indii. Ostatni fragment podróży to trasa nad Zatoką Bengalską i lądowanie w Singapurze.

Co ciekawe, maszyny kursujące na tej transie, są tak specjalnie zaprojektowane, że nie ma w nich klasy ekonomicznej. Najtańsze bilety kupimy w klasie premium economy. Jest to podyktowane faktem, że przy tak długiej podróży bez przesiadek czy międzylądowań, do zapewnienia komfortu pasażerom konieczne jest zapewnienie większej ilości miejsca, niż w zwykłej klasie ekonomicznej.

Loty bezpośrednie na trasie z Singpuru do Nowego Jorku wykonuje tylko jedna linia lotnicza na świecie, a mianowicie Singapore Airlines. Zgodnie z najnowszym rankingiem agencji SkyTrax jest to obecnie najlepsza linia lotnicza na świecie, która wyprzedza m.in. Qatar Airways czy ANA.

Zobacz też:

Chorwacka plaża skażona azbestem. Lepiej nie wybieraj się tam na majówkę

Jesteś fanem Harry’ego Pottera? Teraz możesz zanocować w prawdziwym Hogwarcie

Z Krakowa dolecisz za mniej niż 100 zł. Na miejscu zabawa lepsza niż w Disneylandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podróżowanie samolotem