Reklama
Reklama

To malownicze miejsce pojawiło się w hicie Netflixa. Będzie hitem wakacji 2024?

Wiele osób decyduje się na podróże śladami przygód bohaterów ulubionych filmów. Nic w tym dziwnego, ponieważ w licznych produkcjach można ujrzeć spektakularne widoki i wyjątkowe atrakcje. Tak jest właśnie w przypadku najnowszej komedii romantycznej dostępnej na platformie Netflix. Jedno z miejsc, w którym toczy się akcja filmu, szczególnie zauroczyło oglądających. Czy będzie to popularny cel wakacyjnych podróży?  

Miejsca, w których kręcono popularne produkcje, cieszą się niebywałą popularnością. Są wręcz celem licznych podróży. Między innymi w ostatnim czasie, dzięki premierze serialu Netflixa pt. “One Day", jedna z greckich wysp zyskała ogromny rozgłos.

A miejsca, gdzie kręcono takie kultowe produkcje jak “Gra o Tron" czy “Hobbit"? Choć od premiery upłynęło już trochę czasu, są wciąż chętnie odwiedzane. Być może z jednym z irlandzkich jezior będzie podobnie. A wszystko to przez komedię romantyczną, którą od niedawna można oglądać na platformie Netflix.  

Nowy hit Netflixa wzbudził zainteresowanie irlandzkim jeziorem 

Od marca w serwisie streamingowym Netflix dostępny jest film “Irlandzkie życzenie", w którym główną rolę gra Lindsey Lohan. Produkcja zdobyła rzeszę fanów, czego potwierdzenia można szukać w liczbach. Opowiada pogodną historię Maddie, która poszukuje swojej miłości i przez to doświadcza wielu przygód. Wszystko się odmienia, gdy wypowiada życzenie na magicznej ławce w przepięknej irlandzkiej scenerii.  

Niebywałe otoczenie przyrody oraz pokazane w filmie widoki zachwycają i sprawiają, że chce się ujrzeć je na żywo. Zwłaszcza jeden, związany z jeziorem Lough Tay, które stanowi ważny element sceny wypowiedzenia przez Maddie “irlandzkiego życzenia".  

To wystarczyło, aby diametralnie wzrosło zainteresowanie tym miejscem. Liczba wyszukań hasła “Lough Tay" wzrosła o ponad 1000 procent. Zresztą w przypadku innych lokalizacji, w których toczy się akcja filmu, również można zauważyć wzrost zainteresowania. A za tym może również podążać chęć ujrzenia tych niesamowitych miejsc na żywo. Pojawia się wiec pytanie, czy irlandzkie jezioro stanie się hitem zbliżających wakacji?  

Przeczytaj również: Ten europejski kraj ma wszystko, by spędzić wakacje idealne, a jednak Polacy jeżdżą tam rzadko

Jezioro Lough Tay miejscowych zachwyca urokiem od dawna. Czy zauroczyło również turystów? 

Miejsca ukazane w filmie “Irlandzkie życzenie" zdecydowanie warte są odwiedzenia. Na szczególną uwagę zasługuje wspominane już jezioro Lough Tay. Nie odznacza się dużą powierzchnią i mieści się w górach Wicklow w Irlandii, czarując swoim urokiem.  

Wśród lokalnych mieszkańców jest dobrze znanym miejscem. Zachwyca od lat. A widoki? Zapierają dech w płucach o każdej porze roku. Potwierdzeniem jest fakt, że jezioro to uchodzi za jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w tym regionie.  

Jezioro to jest więc popularnym miejscem turystycznym, które w całości można podziwiać z punktu widokowego przy drodze R759. Co ciekawe, często nazywane jest również jeziorem Guinnessa. Wszystko przez to, że to właśnie tutaj znajduje się posiadłość rodziny Guinnessa, potomków założycieli kultowego irlandzkiego wyrobu.

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | jeziora | wakacje