Reklama
Reklama

​To będzie wyjątkowa noc w Krakowie. W te miejsca warto się wybrać

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, tym razem jubileuszowa, edycja krakowskiej nocy muzeów. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest "Muzea na rzecz edukacji i badań". W zeszłym roku krakowskie placówki kulturalne odwiedziło 100 tys. osób. Sprawdź, co warto zobaczyć podczas 20. edycji Krakowskiej Nocy Muzeów.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 60 krakowskich instytucji

20. edycja krakowskiej nocy muzeów rozpocznie się w piątek 17 maja, czyli dzień wcześniej przed ogólnopolską nocą. Dzięki temu miłośnicy wydarzeń kulturalnych będą mogli zapoznać się zarówno z ofertą instytucji kulturalnych dostępnych w stolicy Małopolski, jak i w innych polskich miastach. Co więcej, w Krakowie oprócz zwiedzania galerii czy muzeów, będą dostępne różne wydarzenia, które sprawią, że ta noc będzie jeszcze bardziej niezwykła. Specjalny program przygotowało m.in. Muzeum Lotnictwa, Muzeum Stanisława Wyspiańskiego czy Barbakan.

Sprawdź również: To jezioro kochają celebryci. Leży 40 minut od Krakowa i zachwyca widokami

W Muzeum Lotnictwa odwiedzający będą mogli zagrać w grę terenową oraz obejrzeć nocny pokaz balonów na ogrzane powietrze. W tym drugim przypadku akcja będzie uzależniona od aktualnych warunków atmosferycznych. Z kolei Muzeum Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się "Wesele u Wyspiańskiego", czyli wieczór taneczny, na którym będzie można pobrać lekcje tańca swingowego, obejrzeć pokaz animacji tanecznych, a cały wieczór zakończy swingową potańcówką. Udając się na Barbakan, przeniesiemy się z kolei do średniowiecza. Zobaczymy tam pojedynki wojowników, modę sprzed kilku stuleci, a nawet średniowieczne jedzenie.

Co warto zobaczyć podczas Krakowskiej Nocy Muzeów?

Oczywiście, jak co roku, będzie można skorzystać z oferty Muzeum Krakowa, Muzeum Fotografii, Muzeum Inżynierii Techniki, Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Muzeum Książąt Czartoryskich, Muzeum Archeologiczne, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki czy Muzeum Zabawek w Aptece Designu. Zwiedzający będą mogli również odwiedzić Zamek Żupny w Wieliczce. Natomiast pierwszy raz w programie Nocy Muzeów pojawi się Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego oraz Muzeum Dominikanów. Pierwsze z nich, oprócz zwiedzania wystaw, proponuje uczestnictwo w nocnym ognisku pod gwiazdami.

Zobacz też:

​Zaczyna się długi weekend. Na tych drogach na pewno staniesz w korku

Jesteś fanem Bridgertonów? To miasto przygotowało piknik inspirowany serialem

Na tej wyspie mieszka tylko jedna osoba. Leży w Grecji

INTERIA.PL