Reklama
Reklama

Ten urokliwy rezerwat leży niecałe 2 godziny od Krakowa. Idealny na rodzinną wycieczkę

Poszukując ciekawych miejsc na jednodniową wycieczkę, z pewnością nie można przejść obojętnie obok rezerwatu Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. To unikatowe miejsce tworzą fantazyjne formacje skalne, z którymi wiąże się wiele legend i opowieści. To nie lada gratka zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Idealny cel na rodzinną wycieczkę, zwłaszcza że leży mniej niż dwie godziny od Krakowa. 

Pogoda coraz bardziej zachęca do wycieczek, podczas których można odkrywać do tej pory nieznane, a przy tym unikatowe miejsca. Do takich z pewnością należy rezerwat przyrody nieożywionej Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. To niezwykle ciekawa atrakcja na turystycznej mapie Małopolski. Masz ochotę zwiedzić "miasto zamienione w kamień"? Wybierz się do Ciężkowic.  

Skamieniałe Miasto od wielu lat ulubionym miejscem turystów  

Rezerwat Przyrody Skamieniałe Miasto to aż 15 hektarów zielonej przestrzeni, na której natura porozrzucała fantazyjne formacje skalne. Każda z nich posiada swoją oryginalną nazwę, a także liczne legendy z nią związane.  

Z samym miejscem również wiąże się wiele opowieści. Jedna z nich głosi, że to nie przyroda stworzyła Skamieniałe Miasto, lecz rzucony urok na dawnych mieszkańców tego miejsca. I tak też z każdą skałą związane są liczne opowieści i anegdotki, które stanowią ogromną atrakcję dla najmłodszych wędrowców, ale nie tylko! 

Dostępność tego miejsca, ale przede wszystkim atrakcyjność sprawia, że jest tak chętnie odwiedzanym miejscem. To idealna propozycja na jednodniową wycieczkę dla całej rodziny. Ogrom atrakcji, tras i pięknych widoków to tylko kilka z atutów tego rezerwatu, dzięki którym wędrówka terenami Skamieniałego Miasteczka będzie fascynującą przygodą dla dorosłych i dzieci.

Zobacz również: To miejsce w Małopolsce zachwyca turystów. Chętnie przyjeżdżają tu także Słowacy

Wąwóz Czarownic, wodospad i wiele innych atrakcji 

A ciekawych miejsc z pewnością tutaj nie brakuje. Fantazyjne twory przyrody zachwycają swoją formą oraz ciekawymi kształtami. Tym sposobem wędrując po Skamieniałym Mieście, na swojej drodze można napotkać takie skały jak Borsuk, Orzeł, Grunwald, Pustelnia, Piekiełko czy Warownia. 

Co ciekawe, jedna ze skał została nazwana Basztą Paderewskiego, na cześć wybitnego polskiego pianisty, którego postać związana była z tym miejscem. Należy również wspomnieć o najbardziej znanej skale w Skamieniałym Mieście, a mianowicie o Czarownicy, którą można dostrzec, przejeżdżając trasę do Krynicy Zdrój.  

Nie lada gratką i wyjątkowym miejscem, cieszącym się ogromną popularnością jest Wąwóz Czarownic, w którym ujrzeć można także Wodospad Czarownic. Wąwóz liczy około 45 m długości i sprawia wyjątkowe wrażenie, ponieważ praktycznie wcale nie docierają tam promienie słoneczne. Strome wysokie ściany, w połączeniu z wodospadem potoku Ostruszanki tworzą miejsce niczym z bajki, które warto ujrzeć na własne oczy.

Zobacz też:

Ta jaskinia z ukrytym jeziorem znajduje się w centrum miasta. Bilety już od 30 złotych

​Polacy kochają ten kraj. Tylko 3 godziny lotu i piękna pogoda przez cały rok

Ten szczyt w polskich Bieszczadach to najlepszy punkt widokowy. Zobaczysz stąd góry z pięciu krajów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | weekend w Polsce | turystyka