Reklama
Reklama

Ten kraj to nie tylko kurorty. Będąc w nim na wakacjach, koniecznie odwiedź te atrakcje

Bułgaria jest uwielbianym przez Polaków krajem, jeśli chodzi o słoneczne wakacje. Oferuje dostęp do morza oraz luksusowe kurorty. Warto jednak wiedzieć, że oprócz relaksu nad Morzem Czarnym, kraj ten ma o wiele więcej do zaoferowania. Zabytki wpisane na listę UNESCO, kamienny las czy malownicze miasta to tylko wycinek atrakcji Bułgarii. Przekonaj się, co warto zobaczyć, będąc tam na wakacjach. 

Bułgaria to doskonały kierunek na spędzenie rajskich wakacji. Słoneczne wybrzeża, piaszczyste plaże, miasteczka nastawione na turystów, a także kurorty oferujące wypoczynek All Inclusive to tylko kilka powodów, dla których Bułgaria jest tak popularnym celem wakacyjnym. 

Warto jednak błogi wypoczynek na plaży przeplatać z poznaniem kraju, do którego się przybyło. Zwłaszcza że w Bułgarii zdecydowanie jest, co robić i zwiedzać. Co z pewnością warto zobaczyć?

Co warto zobaczyć w Bułgarii? Okazuje się, że całkiem sporo  

Dla Polaków zaraz obok Turcji, Chorwacji czy Włoch, Bułgaria jest od lat uwielbianym miejscem do spędzania wakacji. W 2024 roku sytuacja nie wygląda inaczej. Wypoczynek na zadbanych plażach Morza Czarnego brzmi jak idealny pomysł na spędzenie urlopu.  

Tyle że Bułgaria to nie tylko plaże i nadmorskie kurorty. Pora wychylić trochę nosa i poczuć prawdziwy klimat tego kraju. Jest tu tyle do zobaczenia, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś, co idealnie trafi w jego zainteresowania. Warto więc błogi relaks przepleść z zobaczeniem niezwykłych bułgarskich atrakcji.  

Wakacje w Bułgarii można wykorzystać między innymi po to, aby odwiedzić najpiękniejsze miasta tego kraju. Do takich z pewnością zalicza się stolica kraju, czyli Sofia. Jej historia sięga ok. 500 roku p.n.e., wobec czego to miasto ma sporo do opowiedzenia. Atrakcji w nim zdecydowanie nie brakuje. Liczne zabytki, pozostałości antycznego miasta Serdica, Narodowy Pałac Kultury czy Muzeum Historyczne to tylko kilka miejsc, które koniecznie należy odwiedzić, będąc w stolicy Bułgarii.  

Perła Morza Czarnego to kolejna miejscowość, do której koniecznie trzeba zawitać. Mowa o nadmorskim miasteczku Nesebyr, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Nie bez powodu, ponieważ uznawane jest za najbardziej malownicze miasteczko na całym wybrzeżu Bułgarii. Klimat? Nie do opisania, po prostu trzeba doświadczyć.  

Zobacz także: W tym hotelu domki wyglądają jak na Malediwach. Jest dużo bliżej i dużo taniej

Nieoczywiste miejsca w Bułgarii, które warto odwiedzić  

Nie samymi miastami jednak człowiek żyje, dlatego warto poznać Bułgarię również z nieco innej strony. Można to zrobić między innymi w Beglik Tash. Miejsce to słynie z wyjątkowej energii i porównywane jest do angielskiego Stonehenge. Według przeprowadzonych badań to najstarsze sanktuarium trackie u wybrzeży Morza Czarnego.  

Miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić to tajemnicza jaskinia o nazwie Prohodna. Jest niezwykle chętnie odwiedzana przez turystów, a wszystko do za sprawą dwóch pokaźnych otworów w sklepieniu, o których się mówi, że są “oczami Boga". Zwiedzanie jest darmowe, dlatego koniecznie warto zahaczyć o to dzieło matki natury.  

Otoczony wyjątkowymi okolicznościami przyrody, pośród lasów i szczytów gór Riła, zlokalizowany jest Monastyr Rylski, niezwykle ważny bułgarski symbol, jeśli chodzi o walkę z imperium Osmańskim. Klasztor ten jest imponujący pod względem architektury, która robi niezwykłe wrażenie w tak malowniczym otoczeniu. Kolejny obowiązkowy punkt na liście miejsc do zobaczenia w Bułgarii.

Już tylko wycinek z tego, co do zaoferowania ma Bułgaria ukazuje, jak bardzo malowniczy i ciekawy jest to kraj. Pełen zabytków unikatowych w skali świata, a także dzieł natury, które warte są ujrzenia na własne oczy. Wobec tego warto dać Bułgarii szansę nie tylko ze względu na rajskie wakacje na plaży, ponieważ do zaoferowania ma o wiele, wiele więcej.  

Może cię zainteresować: Polacy kochają tę wyspę. Wiele osób planuje tu spędzić wakacje

Zobacz też:

To jedna z najniezwyklejszych wysp na świecie. Cały czas zmienia swój kształt

Protesty w turystycznym raju. Planujesz wakacje na tej wyspie?

​Planujesz wakacje we Włoszech? Tego nigdy nie rób podczas urlopu w tym kraju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | ciekawe miejsca | wakacje | atrakcje