Te szlaki w Tatrach pokonasz bez wysiłku. Są idealne dla dzieci oraz seniorów
Tatry kojarzą nam się głównie ze stromymi i wysokimi szczytami. Jeśli jednak jesteśmy początkującymi wędrowcami, seniorami lub chcemy wybrać się na wędrówkę z dziećmi, to nic straconego. W Tatrach nie brakuje również łatwych, krótkich i jednocześnie malowniczych szlaków. Sprawdź, gdzie się wybrać na przyjemną, letnią wycieczkę.
Trwające wakacje to idealny czas na zwiedzanie Polski. Chcąc wybrać się w Tatry wraz z rodziną lub po prostu jako początkujący wędrowcy, warto wybierać trasy, które będą łatwiejsze, ale równie malownicze. Na szczęście w Tatrach nie brakuje łatwych szlaków dla całych rodzin. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać, aby wypocząć aktywnie na łonie natury, podziwiając niezwykłe krajobrazy.
Jeżeli szukamy pomysłu na górską wycieczkę, ale nie czujemy się pewnie na stromych szlakach lub po prostu planujemy wyprawę z dziećmi, lub seniorem, to warto skorzystać z tras, które są łatwe i przyjemne, a równocześnie pozwolą nam podziwiać piękne widoki.
Jednym z takich przykładów jest wycieczka na Wielki Kopieniec. Pomimo swojej nazwy, ten szczyt nie jest zbyt wysoki w porównaniu do innych okolicznych gór. Jego wysokość wynosi 1328 metrów. Sama droga na tę górę, prowadząca z Toporowej Cyrhli, czyli najwyżej położonej części Zakopanego, powinnam nam zająć około godziny.
Pomimo krótkiej wędrówki, widoki na szczycie są zachwycające i robią wrażenie. Dodatkowo możemy zaplanować odpoczynek na Polanie Kopieniec, gdzie możemy zaobserwować kompleks zabytkowych szałasów pasterskich. Wracając z Wielkiego Kopieńca, możemy przejść tą samą trasą lub zejść do Doliny Olczyskiej i kierować się na Jaszczurówkę.
Czytaj również: Na tej wyspie słońce świeci przez ponad 1900 godzin w roku. Leży na Bałtyku
Inną trasą, która świetnie nadaje się dla początkujących wędrowców lub rodzin z dziećmi, jest szlak w Dolinie Kościeliska. Wędrówka ta odbywa się łagodną, 9-kilometrową drogą, która poprowadzi nas przez skalny wąwóz wzdłuż Potoku Kościeliskiego.
Po drodze możemy zaobserwować trzy charakterystyczne zwężenia, które nazywane są Bramami. Oprócz tego na tym szlaku nie brakuje wspaniałych i zapierających dech widoków na górskie tereny. Jednym z miejsc, które uznawane jest za najładniejsze na tej trasie, jest Smreczyński Staw i Polana Pisana ze szczytami Ratusz, Saturn i Kominiarski Wierch.
Nasza wycieczka kończy się w schronisku Ornak. Położone jest ono na Małej Polanie Ornaczańskiej.
W przypadku, gdy poszukujemy krótkiej, ale równocześnie malowniczej oraz urokliwej trasy, to warto wybrać się na Rusinową Polanę. Ruszamy z parkingu na Wierch Porońcu. Stąd czeka nas jedynie godzina drogi.
Wycieczkę zwieńczy jeden z najpiękniejszych tatrzańskich widoków, ponieważ to właśnie stąd rozciąga się niesamowity krajobraz na Lodowy szczyt, Baranie Rogi, Gerlach, a nawet i na Rysy. Chcąc wydłużyć naszą wędrówkę warto również podejść na Gęsią Szyję albo zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach.
Zobacz też:
Tu lato trwa przez cały rok. Polacy kochają wypoczywać na tej wyspie
To miasto wchodzi w skład słynnego trójkąta uzdrowiskowego. Oferuje wyjątkowe wody lecznicze
Podobno mieszkali tam piraci. Ukryta wioska na uwielbianej przez Polaków wyspie