Reklama
Reklama

Świetna ścieżka spacerowa 30 minut od Warszawy. Las, rzeka i piaszczysta plaża

Szukając pomysłu na wycieczkę poza miasto, zazwyczaj pod uwagę bierze się bliskość natury, a także szybki i sprawny dojazd. Wobec tego, mieszkając w Warszawie, warto rozważyć ciekawą propozycję spaceru nad Świdrem. To tylko 30 minut drogi ze stolicy, a sielski spokój i błogie otoczenie natury są tutaj gwarantowane. Podpowiadamy więc propozycję świetnej ścieżki spacerowej nieopodal Warszawy.  

Wiele osób poszukuje propozycji na szybkie wycieczki za miasto, zarówno rodzinnie, jak i samotnie. Warto więc wiedzieć, że niedaleko Warszawy znajduje się miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku miasta. Idealna miejscówka na spacer, jak i piknik.  

Ciekawa propozycja na spacer w okolicach Warszawy  

Rzeka Świder jest prawobrzeżnym dopływem Wisły, która cechuje się wyjątkową czystością oraz autami krajobrazowymi. Znajduje się na niej między innymi rezerwat "Świder", który tylko częściowo udostępniony jest dla ruchu turystycznego.  

Można więc w tamtych okolicach wybrać się na spacer nad Świdrem. Świetną propozycją wydaje się być ten prowadzący na wysokości Kopek do Wólki Mlądzkiej. To pomysł na wycieczkę, który można spontanicznie zrealizować pod niedzielnym obiedzie lub nawet po południu, kiedy to dni teraz są dłuższe.  

To świetna ścieżka spacerowa, która sprawdzi się dla każdego. Można tam wybrać się z dziećmi, psem, a nawet po to, by pobiegać. Błogie lenistwo nad wodą również jest tutaj możliwe.  

Chcąc tam dojechać, samochód można zostawić w Otwocku w części zwanej Młądz. W zależności od tempa, a także przystanków po drodze, trasa tam i z powrotem zajmuje średnio około dwóch godzin. 

Zobacz również: Znudziły ci się polskie Malediwy? Tym razem wybierz się nad polski Balaton

Spacer nad Świdrem — propozycja wycieczki z Warszawy 

Świder to z pewnością jedna z piękniejszych rzek Mazowsza. Można podążać wzdłuż niej niebieskim szlakiem. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest czysta i dość płytka, a więc idealna do zamoczenia stóp w wodzie.  

Co więcej, poprzez swoją specyfikę charakterystycznie meandruje, tworząc ciekawy krajobraz. Po drodze dostępne są również ciekawe zejścia do wody, a także usypane piaszczyste plaże. Można więc ze sobą zabrać koc oraz przekąski, żeby zrobić piknik w tak malowniczym otoczeniu.  

Ciekawą atrakcją jest również wisząca łańcuchowa kładka, która sprawia ogromną radość najmłodszym spacerowiczom, ale nie tylko. Jeśli więc poszukujesz miejsca na spokojny spacer bądź malowniczej leśnej plaży na piknik — szlak nad Świdrem będzie dobrym wyborem.  

Zobacz też:

Zastosuj te sprawdzone sposoby. Dzięki nim ubrania po wyjęciu z walizki nie będą więcej pogniecione

To najpiękniejsza i najbardziej zielona wyspa na Adriatyku. Dotrzesz tam tylko promem

Nie wiesz, gdzie pojechać na kajaki? Musisz poznać Perłę Mazur

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | turystyka