Reklama
Reklama

Ruszył magiczny świąteczny pociąg. Pojedziesz nim z kilku miast w Polsce i zobaczysz renifery

Okres świąt Bożego Narodzenia to nie tylko czas przygotowań. Może być także idealnym momentem na wycieczkę do magicznej krainy. Tym bardziej że właśnie na początku grudnia ruszył świąteczny pociąg na trasie Kraków — Wilno. Sprawdź, z których miast możesz nim pojechać i jakie atrakcje czekają na podróżnych.

Już w listopadzie ruszył jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych, który doceniają nawet zagraniczne media. Teraz możesz także wybrać się na wycieczkę magicznym świątecznym pociągiem.

Magiczny świąteczny pociąg. Skąd wyjeżdża?

Ten świąteczny pociąg to tak naprawdę połączenie Kraków — Wilno, jednak trasa wiedzieć również przez Warszawę czy Białystok. Co więcej, bilety są w naprawdę niskich cenach. Rozpoczynając podróż w Warszawie, zapłacimy 25 euro, czyli około 108 zł. Dla podróżnych z Krakowa będzie on o 5 euro droższy, jego cena wyniesie 30 euro, więc około 130 złotych. Jest to cena porównywalna do podróży w pierwszej klasie TLK ze Szczecina do Gdańska.

Jednak cała magia tego połączenia zaczyna się, gdy pociąg przekracza granicę polsko-litewską. W Mockavie pasażerowie przesiadają się do drugiego pociągu (w całym procesie pomagają polscy konduktorzy), który prowadzi podróżnych w świat świątecznej magii. Znajdziemy w nim ogromną ilość różnorodnych ozdób świątecznych, choinki czy stylowe gramofony. Nawet przedziały dla podróżnych zostały wystylizowane poprzez umieszczenie czerwonych zasłon czy klimatycznych lamp.

Sprawdź również: Kosztuje mniej niż 4 zł, a zostawia skórę gładką jak u dziecka. Najlepsza maść apteczna bez recepty

Do kiedy będzie można przejechać się świątecznym pociągiem?

Warto zwrócić uwagę, że pociąg na trasie Kraków — Wilno jeździ cały rok, jednak jego świąteczna wersja rozpoczęła kursowanie od 1 grudnia, a zakończy wraz z końcem roku. Dlatego jeśli jeszcze się zastanawiasz, to rezerwuj bilety i ruszaj w drogę, by oddać się magicznej, świątecznej atmosferze. Dodatkowo dla podróżnych czekają zachwycające widoki za oknem. Jeszcze po polskiego stronie jest to malownicze Podlasie oraz Suwalszczyzna, natomiast po litewskiej stronie za oknem można zaobserwować m.in. farmę reniferów.

Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | city break | turystyka | weekend w Polsce