Reklama
Reklama

Proste szlaki w Tatrach to nie tylko Morskie Oko. Tu jest jeszcze piękniej i nie ma tłumów

Czy to lato, czy zima nad Morskim Okiem zawsze można spotkać sporo turystów. Nie da się zaprzeczyć, że jest to jeden z najbardziej popularnych szlaków w polskich Tatrach. Widoki są tam zachwycające, lecz obecne tłumy często mogą utrudniać spokojną kontemplację tego górskiego krajobrazu. Warto więc podczas planowania wycieczki rozważyć inne opcje. Zwłaszcza że niektóre miejsca są równie piękne i nie ma w nich tłumów. Podpowiadamy szlaki, które mogą stanowić alternatywę dla Morskiego Oka.

Tatry zachwycają o każdej porze roku. Nic więc dziwnego, że turyści tak tłumnie wyjeżdżają na południe Polski, w celu podziwiania górskich widoków. Aby zaznać bliskości Tatr oraz móc podziwiać zapierające dech w płucach krajobrazy, wiele osób decyduje się wybrać na szlak.  

Ze względu na niski stopień trudności najczęściej wybór pada na Morskie Oko, dlatego też tłumów tam nie brakuje. A gdyby tak podczas planowania wycieczki wybrać inny szlak, równie prosty i piękny, ale bez tłumów?  

Najlepsza alternatywa dla Morskiego Oka 

Chcąc zobaczyć krajobraz na miarę Morskiego Oka, warto zdecydować się na to jezioro, leżące na wysokości 1624 m n.p.m. Czarny Staw Gąsienicowy jest jednym z większych jezior w Tatrach. Zachwyca kolorem wody oraz otaczającymi szczytami.  

Co więcej, szlak prowadzący nad Czarny Staw Gąsienicowy jest niezwykle widowiskowy i prosty. Cała trasa jest bezpieczna i nie wymaga specjalnego przygotowania wysokogórskiego. Dodatkowo tak wielkie tłumy jak w drodze nad Morskie Oko nie są tu straszne.  

Podczas wyprawy można również podziwiać zachwycające widoki Tatr z popularnej Hali Gąsienicowej, która bez dwóch zdań jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków tych gór. Do odwiedzenia pozostaje również Schronisko Murowaniec.  

Przeczytaj również: Lubisz wyzwania? Zbierz Koronę Gór Polski. Do zdobycia 28 szczytów i certyfikat

Spokojna wędrówka Doliną Kościeliską nad Smreczyński Staw  

Łatwo dostępne i niezwykle urokliwe miejsce, które również oferuje widok wody oraz Tatr to Smreczyński Staw. To idealna opcja dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z Tatrami i dodatkowo nie przepadają za tłumami. 

Cała przygoda zaczyna się w Dolinie Kościeliskiej, która jest jedną z najpiękniejszych dolin w Tatrach, przez co chętnie wybierana jest na cel wędrówek przez wielu turystów. Jest to prosta trasa, która nie wymaga większego przygotowania. Idealna dla początkujących.  

Z Doliny Kościeliskiej można dotrzeć na wspomniany już Smreczyński Staw, który o każdej porze roku może zachwycić. W blasku Słońca tworzy krajobraz niczym z bajki. Będąc w dolinie, do dyspozycji turystów pozostaje Schronisko Górskie PTTK na Hali Ornak. 

Może cię zainteresować: To jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych w Polsce. 30 km wokół jeziora w sam raz na wiosenny wypad za miasto

A może Tatry Słowackie? 

Planując wypad w góry, warto pod uwagę wziąć również słowacką stronę Tatr. Tamta część także zachwyca widokami i ma sporo do zaoferowania. Alternatyw dla widoków z Morskiego Oka nie brakuje. Jedną z popularniejszych jest z pewnością Popradzki Staw. 

Turyści również uwielbiają Zielony Staw Kieżmarski. Jezioro leżące na wysokości 1542 m n.p.m. zachwyca zarówno słowackich, jak i polskich turystów. Okoliczne szczyty oraz leżące nad jeziorem schronisko urzekają tak bardzo, że kto raz dotarł w to miejsce, powraca w nie regularnie.  

Zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej pięknych miejsc w Tatrach, do których można dotrzeć prostymi szlakami, nie brakuje. Warto rozważyć je, planując wyjazd w góry, aby uniknąć tłumów. W końcu najlepiej zachwycać się tatrzańskimi krajobrazami w ciszy i spokoju.  

Zobacz też:

Protesty w kolejnym lubianym przez Polaków kraju. Lokalni mieszkańcy nie chcą więcej turystów

W ten sposób zaoszczędzisz na biletach PKP. Wystarczy, że poznasz tę metodę

W tym miejscu w Polsce można spotkać prawdziwe bizony. Atrakcja dla dużych i małych

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: góry | ciekawe miejsca | weekend w Polsce