Reklama
Reklama

​Polskie miasto docenione w zagranicznym rankingu. Turyści je uwielbiają

W Polsce, w Europie czy na świecie jest wiele pięknych miejsc, do których ciągną turyści z każdego zakątka naszej planety. Jednak o wielu z nich podróżni dowiadują się z różnego rodzaju rankingów. Niedawno w jednym z nich niezwykle wysokie miejsce zajął Kraków, wyprzedzając naprawdę znane europejskie miasta.

Kraków to perła w turystycznej koronie Polski. Tylko w 2022 roku dawną stolicę Polski odwiedziło niespełna 17 milionów podróżnych, choć jedynie ćwierć miliona stanowili obcokrajowcy. Teraz może się to zmienić.

Trzecie miejsce polskiego miasta w rankingu Holiday Cars

Portal Holiday Cars opublikował ostatnio ranking 10 europejskich miast, które warto odwiedzić. Pod uwagę wzięto przede wszystkim aspekt finansowy wyprawy. TOP 10 prezentuje się następująco:

  1. Ateny (Grecja)
  2. Lizbona (Portugalia)
  3. Kraków (Polska)
  4. Ryga (Łotwa)
  5. Budapeszt (Węgry)
  6. Praga (Czechy)
  7. Madryt (Hiszpania)
  8. Berlin (Niemcy)
  9. Dubrownik (Chorwacja)
  10. Rzym (Włochy)

Oprócz takich czynników jak cena filiżanki kawy, piwa, trzydaniowego obiadu czy też pobytu w trzygwiazdkowym hotelu, pod uwagę brano m.in. lokalne atrakcje turystyczne, muzea czy galerie sztuki. Jak widać, stolica Małopolski zostawiła w tyle naprawdę uznane europejskie atrakcje turystyczne.

Sprawdź również: Zamek Disneya w Polsce? Pałac Kopciuszka znajdziesz niedaleko Opola

Co warto zobaczyć w dawnej stolicy Polski?

Według autorów rankingu główne atrakcje Krakowa to wpisane na listę zabytków UNESCO Stare Miasto, a także dawna dzielnica żydowska Kazimierz oraz znajdujący się około 70 km od miasta niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Na kulturalnej mapie Krakowa warto także sprawdzić takie punkty jak Fabryka "Emalia" Oskara Schindlera, WOMAI Kraków Centrum Nauki i Zmysłów, Pracownia i Muzeum Witrażu, Muzeum Gier Wideo, Krakow Pinball Museum czy też Dom Strachu — Lost Souls Alley. Żeby odwiedzić wszystkie te miejsca, warto zagospodarować sobie więcej, niż dwa dni pobytu w stolicy Małopolski, bo to będzie na pewno zbyt krótki wypad, by poznać uroki Krakowa i okolic.

Zobacz też:

Wyspa delfinów we Włoszech. Warto spojrzeć na nią z góry

To najlepsze miejsca na spływ kajakowy. Na niektórych trasach poradzą sobie nawet dzieci

Świetna ścieżka spacerowa 30 minut od Warszawy. Las, rzeka i piaszczysta plaża

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | weekend w Polsce