Reklama
Reklama

Polacy tłumnie ruszają na "czerwcówkę". Ten kierunek wybiera najwięcej osób

Długi weekend związany z Bożym Ciałem wypada w tym roku wyjątkowo wcześnie. Często pojawia się więc decyzja o wyjeździe podczas tego wolnego. Co ciekawe, z takiego założenia wyszło dużo więcej osób w porównaniu do ubiegłego roku. Specjaliści mówią o sporej liczbie rezerwacji. Jakie miejsca w Polsce cieszą się największym zainteresowaniem?  

Długi weekend z okazji Bożego Ciała zapowiada się z rekordową liczbą wyjazdów. Tak wskazują specjaliści, którzy przyznają, że notują dużo większą liczbę rezerwacji w porównaniu do ubiegłego roku. A z pewnością będzie ich jeszcze więcej. Co ciekawe, wiele osób decyduje się na spędzenie tego wolnego w kraju.  

Gdzie Polacy będą spędzać długi weekend z okazji Bożego Ciała? 

Była już majówka, nadchodzi więc czas "czerwcówki". Długi weekend z okazji Bożego Ciała przypada w tym roku na termin od 30 maja do 2 czerwca. Wiele osób korzysta w tym czasie z przedłużonego weekendu i w pełni wykorzystuje urok wolnych dni.  

Choć do wakacji zostało już naprawdę niewiele czasu, Polacy już teraz postawili na wyjazdy. Według specjalistów z portalu Nocowanie.pl rezerwacji na ten czas jest trzy razy więcej w porównaniu do ubiegłego roku.  

Polacy stawiają na długi weekend w Polsce, który pragną spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Już teraz notuje się sporą liczbę rezerwacji na ten czas w całym kraju, a liczba ta z pewnością jeszcze wzrośnie. W końcu wiele osób decyduje się na wyjazd dopiero w ostatnim momencie.

W planowaniu wyjazdów na weekend czerwcowy nie przeszkadza nawet fakt, że w porównaniu do ubiegłego roku, ich koszt wynosi nieco więcej. Polacy tłumnie decydują się wyjechać na przełomie maja i czerwca. Dokąd najchętniej mają w planie się wybrać? 

Zobacz również: Idealne miejsce na piknik nad jeziorem. Z Krakowa dojedziesz tu w mniej niż godzinę

"Czerwcówka" w górach i gdzie jeszcze? 

W zestawieniu destynacji turystycznych, na które chętnie decydują się Polacy, zdecydowanie przoduje Zakopane. Dla większości z pewnością nie jest zaskoczeniem, że tak wiele osób pragnie spędzić wolne w najwyższych górach PolskiTatry oferuję spektakularne widoki, a także szereg atrakcji — począwszy od znakomitych szlaków, kończąc na uwielbianych basenach termalnych.

Oprócz tego Polacy planują spędzić długi weekend czerwcowy w Karpaczu, a także w miejscowości Kudowa-Zdrój. Tam też notowana jest spora liczba rezerwacji. Ponadto w zestawieniu chętnie wybieranych miejsc do spędzenia długiego wolnego znalazła się Szczawnica, Szklarska Poręba czy uwielbiany przez takie wiele osób, Kraków.  

Dużą popularnością cieszą się także miejscowości na północy Polski, do których z pewnością należy zaliczyć Gdańsk, Kołobrzeg czy Krynicę Morską. Pomimo wyższych cen noclegów, te cieszą się w całej Polsce sporą popularnością. Tak więc, jak zwykle najchętniej wybierane są destynacje górskie, ale także te nadmorskie.  

Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | weekend w Polsce | długi weekend