Reklama
Reklama

​Planujesz urlop na początku wakacji? Sprawdź, kiedy kupić bilety lotnicze, by zaoszczędzić

Zakup biletów lotniczych od zawsze wiąże się z odpowiedzią na kluczowe pytanie: kiedy kupić bilety lotnicze, by ich cena była jak najniższa. Jedni uważają, że najlepiej przetrwać próbę nerwów i poczekać jak najdłużej. Drudzy twierdzą, że warto kupować je jak najszybciej. Sprawdź, kiedy kupić bilety lotnicze, by jak najwięcej zaoszczędzić.

Które czynniki najbardziej wpływają na cenę biletu lotniczego?

Ostateczna cena biletu lotniczego może się bardzo różnić w zależności od wielu czynników, a nie zawsze długość trasy jest najważniejsza. Przede wszystkim należy spojrzeć na termin wylotu. Okazuje się, że w przypadku lotów krajowych najlepszym dniem wylotu jest sobota, natomiast na trasach międzynarodowych jest to piątek. Oczywiście na koszt biletu wpływać będą również usługi dodatkowe, które nie są niczym związane z terminem wylotu. Chodzi m.in. o możliwość wyboru miejsca w samolocie czy dopłatę do bagażu rejestrowanego.

Sprawdź również: Już nie Turcja. W tym roku najtańsze wakacje all inclusive spędzisz tutaj

Najtańsze bilety lotnicze — kiedy kupować?

Warto jednak zwrócić uwagę na prawdopodobnie najważniejszych czynnik kształtujący ceny biletów lotniczych, a mianowicie termin zakupu. Do tej pory wiele osób uważało, że zakup na ostatnią chwilę jest najkorzystniejszy cenowo, gdyż przewoźnicy chcą zapełnić samolot, często obniżając swoje marże. Jak się okazuje, wcale tak nie jest.

Raport przygotowany przez firmę Expedia we współpracy z Airlines Reporting Corporation, jasno stwierdza, że warto kupować bilety wcześniej, by zaoszczędzić. Na trasach krajowych najlepiej kupować bilety lotnicze z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem, natomiast w przypadku lotów międzynarodowych nawet z cztery miesiące wcześniej. Jeśli więc planujesz zagraniczny urlop na początku wakacji, czyli w drugiej połowie czerwca lub na początku lipca, powinieneś już zacząć szukać interesujących cię ofert.

By znaleźć najtańsze bilety, warto porównywać oferty różnych przewoźników. Osoby chcące naprawdę sporo zaoszczędzić mogą zdecydować się na loty z przesiadkami lub w mniej popularnych godzinach (wcześnie rano lub w nocy).

Zobacz też:

Chorwacka plaża skażona azbestem. Lepiej nie wybieraj się tam na majówkę

Jesteś fanem Harry’ego Pottera? Teraz możesz zanocować w prawdziwym Hogwarcie

Z Krakowa dolecisz za mniej niż 100 zł. Na miejscu zabawa lepsza niż w Disneylandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tanie bilety lotnicze | podróżowanie samolotem