Reklama
Reklama

​Nowa plaża na Mazurach. W lecie będzie tu tłoczno

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych w Polsce są bez wątpienia Mazury. Kraina tysiąca jezior przyciąga nie tylko miłośników żeglarstwa czy łowienia ryb, ale także entuzjastów odpoczynku, zarówno aktywnego, jak i bardziej biernego. Dla tych drugich właśnie została otwarta nowa mazurska plaża, którą latem wypełnią tłumy wczasowiczów.

Kolejny gorący punkt na mapie Giżycka

Choć Giżycko jest nazywane polską stolicą żeglarstwa, w sezonie wakacyjnym znajdziemy tam również wiele osób, które wybierają relaks na plażach dwóch jezior - Kisajno oraz Niegocin. Właśnie nad jeziorem niegocińskim, tuż obok wejścia do Kanału Niegocińskiego, powstała nowa plaża. Tysiące turystów, którzy do końca lata wybiorą się do Giżycka, będzie mogło spokojnie wypoczywać na nowej plaży miejskiej, a także nowej Eko Plaży. Oba miejsca są położone na terenie Nautica Resort. Kompleks rekreacyjno-turystyczny jest oczywiście ogólnodostępny. Inwestor otrzymał na realizację przedsięwzięcia prawie pół miliona euro ze środków Mechanizmów Funduszy Norweskich.

Sprawdź również: To jezioro kochają celebryci. Leży 40 minut od Krakowa i zachwyca widokami

Nowa plaża w Giżycku to prawdziwe all inclusive

Otwarta na początku maja plaża w Giżycku to nie tylko piasek i miejsce do wypoczynku. Określenie tego miejsca kompleksem rekreacyjno-turystycznym również nie będzie przesadą. Na jej terenie umiejscowiona jest m.in. wypożyczalnia ekologicznego sprzętu wodnego. W jej ofercie, oprócz kajaków czy rowerów wodnych, znajdą się również deski z napędem elektrycznym, łódź z silnikiem elektrycznym czy też katamaran napędzany energią elektryczną pozyskiwaną z umieszczonych na nim paneli słonecznych. Będą również ładowarki dla samochodów elektrycznych oraz łodzi. Turyści będą mogli skorzystać także z placu zabaw dla dzieci, sanitariatów, sauny i ścieżek edukacyjnych, a także z Beach Baru z tarasem nad jeziorem i platformami wypoczynkowymi z widokiem na szlak wodny.

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jeziora | turystyka | urlop | wakacje | podróż samochodem