Reklama
Reklama

Nowa atrakcja turystyczna w Małopolsce. Niesamowity widok na Tatry

W Muszynie powstała nowa atrakcja turystyczna, dzięki której będzie można napawać się zapierającym dech w piersiach widokiem na Tatry. Inwestycja jest już zrealizowana, a niedługo ma zostać dopuszczona do użytku. Dowiedz się więcej o tym niezwykłym miejscu, które warto odwiedzić, będąc w Małopolsce.

Muszyna to niewielka miejscowość uzdrowiskowa, leżąca w malowniczej Dolinie Popradu i otoczona przez niewielkie pasma górskie Beskidu Sądeckiego. Niedawno powstała tam okazała wieża widokowa, z której będzie można podziwiać Tatry i okolicę.

Nowa atrakcja turystyczna w Małopolsce. To stamtąd rozciąga się piękna panorama na Tatry

Muszyna jest miejscowością, która wciąż się rozwija i zaskakuje turystów nowymi atrakcjami. Niedawno został tam wyremontowany i otwarty XV-wieczny zamek, zwany Basztą. Obiekt odbudowano i odnowiono.

Jednak to nie wszystkie zmiany, które ostatnio tam nastąpiły. Oprócz tego gmina ukończyła właśnie budowę nowej atrakcji turystycznej, która warta była 2,5 miliona złotych. Jest to 40-metrowa wieża widokowa, znajdująca się na górze Malnik. Aktualnie obiekt nie jest jeszcze oddany do użytku turystom, ale zgodnie z zapewnieniami urzędu, ma do tego dojść już niedługo.

Wieża widokowa będzie na pewno robiła wrażenie, ponieważ góra, na której się znajduje sama w sobie ma 725 m n.p.m. i położona jest w północno-zachodniej części Pasma Zimnego i Dubnego w Górach Leluchowskich. Jest to szczyt bezleśny, który głównie porośnięty jest przez łąki, co sprawia, że widoki stamtąd zapierają dech w piersiach. Między innymi z góry Malnik możemy dostrzec Tatry. Na pewno będzie to miejsce chętnie odwiedzane przez przyjezdnych, jak i miejscowych. Co więcej, burmistrz zapowiedział, że na tej samej górze ma także powstać kolejka gondolowa.

Czytaj również: Łatwe szlaki górskie na jesień. Idealne dla początkujących

Co jeszcze warto zwiedzić w Muszynie?

Planując podróż do Muszyny, możemy także zwiedzić wiele innych ciekawych miejsc, znajdujących się w tej urokliwej miejscowości. Wśród najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych wymieniane są:

  • Ogrody Sensoryczne w Muszynie - to ogrody angażujące wszystkie nasze zmysły. Miejsce to zostało zaplanowane tak, aby naprawdę oddziaływało na nie, tak jak np. znajdująca się tam strefa smaku, w której posadzono owocujące odmiany roślin. Natomiast w strefie słuchu, możemy zachwycać się żwirem chrzęszczącym pod stopami, w kontraście do kojącego szumu strumienia. Również i tam znajdziemy wieżę widokową, nieco mniejszą, ale także robiącą wrażenie. 

 

  • Ogrody Biblijne - ciekawym miejscem są także Ogrody Biblijne zlokalizowane koło muszyńskiego ogrodu. W kreatywny sposób zilustrowano w nich najważniejsze fragmenty z Pisma Świętego. Znajdziemy tam między innymi drzewo figowe, czy baranka wśród ciernistych krzaków.
  • Pijalnie wód mineralnych - tak jak w sąsiedniej Krynicy-Zdrój, tak i Muszyna obfituje w źródła wód mineralnych o prozdrowotnym składzie mineralnym. Możemy tam również kupić wodę butelkowaną.
  • Park Zdrojowy Zapopradzie - warty odwiedzenia jest także park zdrojowy, gdzie możemy przejść się ciekawą trasą spacerową, która wiedzie wzdłuż rzeki. Alejki zdobione są rzeźbami stylizowanymi na antyczne, klombami oraz fontannami.


Zobacz też:

Wyspa delfinów we Włoszech. Warto spojrzeć na nią z góry

To najlepsze miejsca na spływ kajakowy. Na niektórych trasach poradzą sobie nawet dzieci

Świetna ścieżka spacerowa 30 minut od Warszawy. Las, rzeka i piaszczysta plaża

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | weekend w Polsce