Reklama
Reklama

Nie musisz lecieć do Australii, by zobaczyć różowe jezioro. Podobne jest znacznie bliżej

Różowe jezioro z pewnością stanowi unikatową atrakcję turystyczną, wartą zobaczenia. Na szczęście nie trzeba lecieć do Australii, aby ujrzeć słynne jezioro Hillier. Równie piękne znajduje się znacznie bliżej, bo na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca. Co wiadomo na temat różowego jeziora w Torrevieja?

W hiszpańskim Torrevieja mieszczą się dwa słone jeziora, z czego jedno zyskało światową sławę przez swój wyjątkowy, różowy kolor. Nie tylko przez barwę, ale również ze względu na zdrowy mikroklimat warto odwiedzić to miejsce. 

Dlaczego jezioro w  Torrevieja jest różowe? 

Różowe jezioro Torrevieja to niezaprzeczalnie jedna z głównych atrakcji turystycznych południa wybrzeża Costa Blanca. Nie ma się co dziwić, ponieważ często porównywane jest ze słynnym australijskim jeziorem Hillier. Na szczęście nie trzeba lecieć na inny kontynent, aby zobaczyć to wyjątkowe zjawisko. 

Można ujrzeć je w słonecznej Hiszpanii i z tej szansy co roku korzysta ogrom turystów, którzy tłumnie przybywają na wybrzeże Costa Blanca. Jedni przyjeżdżają tutaj dla zachwycającego krajobrazu, inni w celach zdrowotnych. Wszystkich jednak nurtuje to jedno pytanie — dlaczego woda w jeziorze Torrevieja jest różowa? 

Wszystko przez szczególny rodzaj mikroalg, które zamieszkują w jeziorze. Poprzez ich pigment woda zmienia kolor na różowy. To wyjątkowi mieszkańcy tego jeziora, bowiem jest ono tak słone, że nie stwarza warunków odpowiednich do życia dla żywych organizmów. Co ciekawe, jezioro ma najbardziej intensywny kolor w godzinach popołudniowych, dlatego warto udać się tam tuż przed zachodem Słońca.  

Przeczytaj również: Mało kto wie, że na Morzu Bałtyckim znajduje się bezludna wyspa. Teraz można ją kupić

Jak dojechać do różowego jeziora Torrevieja? 

Jezioro, jak i przylegające do niego terytorium jest częścią parku przyrodniczego, wobec czego jest chronione. Co ciekawe wykorzystywane jest jednak w przemyśle do pozyskiwania soli. Uchodzi ona za jedną z najlepszych w całej Europie, a w tym jeziorze zdecydowanie jej nie brakuje.  

Chcąc ujrzeć ten cud natury na własne oczy, warto przygotować się na to, że dojazd nie należy do najprostszych. Pomimo rozciągającej się linii brzegowej, nie jest łatwo znaleźć odpowiednie miejsce, pozwalające na dojście do jeziora. Za jedno z lepszych uchodzi to w miejscowości E Chaparral, nieopodal Torrevieja. 

Będąc w Hiszpanii, w okolicach Alicante, warto zarezerwować sobie czas na to, aby odwiedzić to niesamowite, a przede wszystkim unikatowe jezioro. To nie tylko zachwycający widok, ale również możliwość ujrzenia różowych flamingów. Co więcej, mikroklimat tego jeziora wykazuje wiele zdrowotnych właściwości. Odwiedzając to miejsce, należy pamiętać, że pływanie w różowym jeziorze jest surowo zabronione. 

Zobacz też:

Australijskie miasteczko świnek morskich. GuineaVale podbija Internet i serca

Błękitne, żółte, a nawet purpurowe. Tajemnicze jeziorka w Sudetach

Polacy kupują je na potęgę i wieszają na lodówkach. Tak niszczą swój sprzęt

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jeziora | turystyka | ciekawe miejsca