Reklama
Reklama

​Nazywają je "wyspami bogów". Puste rajskie plaże i turkusowa woda

Większość turystów, myśląc o europejskich wyspach, od razu ma przed oczami grecką Kretę, hiszpańską Teneryfę, włoską Sycylię czy też Cypr. O wiele mniej osób wybierze na cel podróży, chociażby galicyjskie Wyspy Cíes. Dowiedz się, jak dotrzeć na piękne rajskie plaże z turkusową wodą, gdzie nie ma tłumów turystów.

Gdzie znajdują się wyspy Cíes i jak się na nie dostać?

Wyspy Cíes, dawniej Illas de Baiona, należą administracyjnie do Hiszpanii. Położone są na Oceanie Atlantyckim, na wysokości miejscowości Vigo. Wraz z wyspami Ons, Sálvora i Cortegada, archipelag Cíes tworzy Park Narodowy Atlantyckich Wysp Galicji. Miejscowe władze dbają o to, by wyspy Cíes pozostały nieskomercjalizowane. Właśnie z tego względu wprowadzono dzienny limit turystów, którzy mogą przebywać na wyspach, który wynosi 2200 osób. Dzięki temu nie spotkamy tu tłumów ludzi i będziemy mogli w spokoju wypocząć.

Sprawdź również: Najpiękniejsze rośliny z całego świata w jednym miejscu. Koniecznie pojedź tam w maju

Jednak dotarcie na wyspy Cíes wcale nie jest takie trudne, choć ze względu na fakt, że jest archipelag na Oceanie Atlantyckim, można w tym przypadku dostać się na nie jedynie drogą morską. Wystarczy udać się do Baiony, Cangas del Morrazo albo Vigo, a stamtąd dopłynąć na wyspy Cíes promem. Oczywiście najlepiej jest kupić bilet online z odpowiednim wyprzedzeniem, by mieć pewność, że będziemy mieli miejsca na statku.

Co warto zobaczyć na wyspach Cíes?

Największą atrakcją wysp Cíes są plaże, których jest dokładnie dziewięć. Najpopularniejszą z nich jest Playa de Rodas, którą w 2007 roku brytyjski dziennik "The Guardian" uznał za najpiękniejszą plażę w Europie. Na "Wyspach Bogów" nie musimy obawiać się o tłumy ludzi, więc oprócz plażowania warto również poznać lokalną faunę i florę. Szczególnie warto zwrócić uwagę na sosnowo-eukaliptusowe lasy, a także jedną z największych na świecie kolonii ptaków morskich. Oczywiście wizytówką archipelagu składającego się z trzech wysp (Do Faro, Monteagudo oraz San Martiño) są rajskie plaże z białym piaskiem oraz krystalicznie turkusową wodą.

Zobacz też:

To najlepsze miejsca na spływ kajakowy. Na niektórych trasach poradzą sobie nawet dzieci

Świetna ścieżka spacerowa 30 minut od Warszawy. Las, rzeka i piaszczysta plaża

Nie musisz wyjeżdżać z Polski, by zobaczyć wulkany. W kraju mamy ich sporo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | wakacje | podróż samolotem | wyspy