Reklama
Reklama

Nazywają ją "świętokrzyską Ibizą". Co roku przyjeżdżają tu tłumy turystów

Wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby poczuć się jak na rajskich wakacjach. W Polsce również można znaleźć wiele wyjątkowych miejsc, które oferują wypoczynek nad wodą i moc atrakcji. Jednym z nich z pewnością jest zalew Sielpia zwany także „świętokrzyską Ibizą”. Każdego roku odwiedza go setki turystów. Gdzie dokładnie leży i co ma do zaoferowania? 

W niewielkiej i niepozornej miejscowości, w województwie świętokrzyskim znajduje się sztucznie utworzony zbiornik wodny, a mianowicie zalew Sielpia. To niebywała atrakcja regionu i jeden z największych zbiorników rekreacyjnych w całym województwie. Niecałe 35 km od Kielc znaleźć można świętokrzyską Ibizę. Co warto o niej wiedzieć? 

Zalew Sielpia — tutaj poczujesz się niczym jak na Ibizie  

Wakacje coraz bliżej, dlatego warto zastanowić się nad planami na ten letni czas. Zwłaszcza że można poczuć się niczym na rajskich wakacjach, nie opuszczając granic kraju. Wystarczy odwiedzić województwo świętokrzyskie i udać się nad zalew Sielpia.  

Mieści się on w niewielkiej miejscowości Sielpia Wielka w gminie Końskie. Co roku przybywają tutaj tłumy turystów. Wszystko po to, aby zaznać odrobinę relaksu nad brzegiem jeziora, w otoczeniu sielskiej przyrody. 

Zbiornik wodny ma powierzchnię równą 57,41 ha i został utworzony na rzece Czarna. Atrakcyjna lokalizacja, dobre zagospodarowanie turystyczne oraz moc atrakcji sprawiają, że chętnie przybywają w te rejony nie tylko osoby z okolicy. Turyści spędzający tutaj czas zaczęli nazywać to miejsce "świętokrzyską Ibizą". 

Może cię zainteresować: Bajkowe miejsce na południu Polski. Tu zachwycisz się naturą bez tłumów

Jakie atrakcje czekają nad jeziorem Sielpia? 

Oficjalny sezon na rajski wypoczynek nad zalewem Sielpia rozpoczyna się wraz z pierwszym lipca. Tego dnia pojawiają się ratownicy dbający o bezpieczeństwo. Jednak już wraz z pierwszymi ciepłymi dniami można nad jeziorem zobaczyć spacerowiczów, a także osoby piknikujące w tym niebywałym otoczeniu.  

Warto wspomnieć, że miejsce to przeszło rewitalizację, co widać już na pierwszy rzut oka. Przy samym zalewie znajdują się utworzone plaże ze złocistym piaskiem, a także drewniane kładki, które łączą się ze ścieżkami rowerowymi. Drewniane molo osadzone na palach również robi imponujące wrażenie na przybyłych turystach.  

Oprócz tego w miejscu tym czeka ogrom atrakcji, takich jak możliwość popływania rowerkiem wodnym czy kajakiem. Tuż obok plaży skorzystać można z trampolin Euro bungee. Na lubiących aktywne spędzanie czasu czeka ciekawy park linowy. Atrakcji dla najmłodszych również jest pod dostatkiem. Z pewnością radość sprawi karuzela czy mini wesołe miasteczko.  

Oczywiście dostępne są również punkty gastronomiczne. Na letnie dni jest to więc doskonałe miejsce nie tylko na spędzenie weekendu, ale nawet i tygodniowych wakacji. Wypoczynek w sielskim otoczeniu, a także moc atrakcji świętokrzyskiej Ibizy przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom.  

Zobacz też:

Błękitne, żółte, a nawet purpurowe. Tajemnicze jeziorka w Sudetach

Polacy kupują je na potęgę i wieszają na lodówkach. Tak niszczą swój sprzęt

Talizmany, menu w knajpach, egzotyczne zdjęcia. Tak naciągają Polaków na wakacjach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | atrakcje | jeziora | wakacje