Reklama
Reklama

Oto plaża z najczystszą wodą na świecie. Leży w Europie, 2,5 godziny lotu z Polski

Kto chce spędzić wakacje w pięknych okolicznościach przyrody, pływając w najczystszych wodach na świecie, powinien udać się do Grecji. Na jednej z greckich wysp znajduje się bowiem plaża o najczystszym na świecie akwenie.

Greckie media informują, że na jednej z należących do tego państwa wysp znajduje się plaża o najczystszym na świecie akwenie. Zwycięzcę wyłoniono na podstawie badania, uwzględniającego opinie 2,4 mln turystów. Chodzi o plażę Prassa na wyspie Kimolos. Co warto o niej wiedzieć?

Najczystsze wody na świecie? Znajdziesz je w Grecji

Grecka wyspa Kimolos usytuowana jest na Morzu Egejskim i należy do archipelagu Cyklad. Obecnie zamieszkuje ją mniej niż tysiąc osób. Atmosfera jest więc spokojna i sprzyja relaksowi. 

Plaża Prassa ulokowana jest na północnym wschodzie wyspy i oferuje turystom nieskazitelne wody. Zdobyła tytuł plaży z najczystszymi wodami na świecie, jak donoszą greckie media. Warto też wiedzieć, że większość plaż, które zdobyły najwyższe oceny pod kątem czystości wody, znajdują się właśnie w Grecji. Może więc jest to kierunek, w którym warto się udać na wakacje? Dotrzemy tam z Polski po zaledwie 2,5-godzinnym locie. 

Czytaj też: To najbardziej słoneczne miasto w Europie. Bezchmurne niebo przez 3000 godzin w roku 

Kimolos — raj dla spragnionych spokoju

Wyspa Kimolos zachwyca przyjeżdżających niezwykłym urokiem, charakterystycznym dla niewielkich miejscowości. Większość budynków jest jednopiętrowa i pomalowana na biało. Górują nad nimi niebieskie kopuły zabytkowych kościołów. Życie płynie tam niespiesznie, a piękne okoliczności przyrody sprzyjają udanemu wypoczynkowi. Wyspa jest niewielka i wąska cieśnina oddziela ją od wyspy Milos. Jej spokój i urok sprawiają, że turyści coraz chętniej ją odwiedzają.

Cała Grecja odnotowała zresztą w 2023 roku znaczący wzrost liczby turystów. Kraj ten odwiedziło wówczas przeszło 36 mln ludzi. Większość podróżnych wybrała rejon Attyki, ale na Wyspach Egejskich Południowych turyści zostawili najwięcej pieniędzy i zarezerwowali tam najwięcej noclegów.


Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka | urlop | wakacje | wczasy | wyspy