Reklama
Reklama

To najbardziej słoneczne miasto w Europie. Bezchmurne niebo przez 3000 godzin w roku

Turyści spragnieni pięknej, słonecznej pogody, powinni odwiedzić Malagę. Hiszpańskie miasto jest najbardziej słonecznym miejscem w Europie. Co warto o nim wiedzieć?

Malaga to miasto położone w hiszpańskim regionie Andaluzja. Leży nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich. Znane jest ze słonecznych plaż i z tego, iż właśnie w Maladze 25 października 1881 roku urodził się Pablo Picasso.

Miasto jest pełne atrakcji, więc każdy będzie tam miał co robić — plażowanie, sporty wodne czy zwiedzanie zabytków to tylko niektóre z dostępnych aktywności. Przede wszystkim zaś Malaga przyciąga rewelacyjną pogodą — słońce świeci tu przez tysiące godzin w roku.

Malaga — europejska stolica słońca

Jedno z popularnych, europejskich miast oferuje turystom rewelacyjną pogodę. Kto uwielbia słońce, powinien udać się do hiszpańskiej Malagi, gdzie można się nim cieszyć przez przeszło trzy tysiące godzin w roku. Trudno się dziwić, skoro miasto leży na wybrzeżu Costa del Sol, co w tłumaczeniu na język polski oznacza po prostu "Wybrzeże Słońca". W dodatku w Maladze opady atmosferyczne występują tylko przez 50 dni w roku.

Z pewnością udając się tam, powinniśmy zabrać ze sobą krem z filtrem i czapkę z daszkiem. To dobry pomysł nie tylko na letnią wyprawę. Dotarcie do Malagi nie jest bowiem szczególnie problematyczne. Lot z Polski trwa nieco ponad trzy godziny, a realizowane są one między innymi z podwarszawskiego Modlina. Loty często obsługują także tani przewoźnicy — ceny biletów nikogo więc nie przyprawią o ból głowy. 

Czytaj też: Na tej popularnej wyspie turyści nie są mile widziani. Chcą im zakazać wstępu 

Malaga — zwiedzaj i ciesz się pogodą

W Maladze jest co robić — turyści mogą zwiedzić między innymi Teatr Rzymski, Muzeum Picassa czy Katedrę w Maladze. Na różne sposoby mogą się też cieszyć słońcem, plażując lub spacerując. Warty odwiedzenia jest między innymi park, pełen fontann i posągów.

W Europie jest wiele słonecznych miast — na przykład portowe Alicante, Murcia, włoska Katania czy francuska Marsylia. Malaga znalazła się jednak na szczycie listy najbardziej słonecznych miejsc Starego Kontynentu. 

Zobacz też:

Idealne miejsce na piknik nad jeziorem. Z Krakowa dojedziesz tu w mniej niż godzinę

​Luksusowe miasto na pustyni i ponad 30 stopni w maju. Polacy pokochali ten kierunek

​Nie musisz wydawać fortuny na relaks w termach. Z tych basenów termalnych skorzystasz za darmo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka | podróż samolotem | wczasy | urlop | wakacje