Reklama
Reklama

​Najładniejsza szkoła w Polsce. W środku wygląda jak z filmu

Szkoły to przede wszystkim budynki przeznaczone do nauki. Wiadomo to nie od dziś. Jednak niezaprzeczalnym jest fakt, że ładne wnętrza wpływają pozytywnie na samopoczucie, a co za tym idzie także na chęci młodych ludzi do nauki. Poznaj wnętrze najładniejszej szkoły w Polsce, które wygląda niczym plan filmowy Wesa Andersona.

2 Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu, czyli najładniejsza szkoła w Polsce

Mieszczący się przy ulicy Matejki 8/10 w Poznaniu budynek jest siedzibą jednej z najstarszych poznańskich żeńskich szkół średnich. Patronkami popularnej "Dwójki" są generałowa Zamoyska (działaczka społeczna, założycielka Szkoły Domowej Pracy Kobiet) oraz Helena Modrzejewska (najwybitniejsza aktorka w historii teatru w Polsce). W rankingu liceów ogólnokształcących 2024 stworzonym przez Perspektywy, 2 LO w Poznaniu zajęło wysoką, 28. pozycję w skali kraju. Jednak nie tylko historia oraz wysoki standard nauczania sprawiają, że warto poznać tę szkołę. Chodzi o jej wnętrze!

Sprawdź również: Tajemnicza wyspa na Mazurach. Wiąże się z nią historia, która zaskoczy wielu

Poznańska "Dwójka" idealnie sprawdziłaby się w kadrach Andersona

Amerykański reżyser należy do najbardziej wyrazistych postaci we współczesnym kinie. Jego znakiem rozpoznawczym jest m.in. pastelowa kolorystyka. Właśnie nasycenie barw i kontrasty są łącznikiem między Andersonem a 2 LO w Poznaniu. Wnętrze tej szkoły niczym nie przypomina innych tego typu placówek w Polsce. Przeważa tu pastelowy róż, do którego dodane są elementy w kolorze miętowym, butelkowej zieleni oraz bieli. Nad całością góruje sufit z mlecznego szkła.

W oddali widać klatkę schodową, która przypomina korytarze filmowego Hogwartu w mniejszej wersji. Takie widoki muszą pobudzać kreatywność każdego ucznia uczęszczającego do poznańskiej "Dwójki". Choć w dzisiejszych czasach takie kadry, szczególnie w polskiej szkole, mogą dawać złudzenie stworzenia przez sztuczną inteligencję, jest ona jak najbardziej prawdziwa, a co więcej, każdy może do niej zajrzeć, gdy będzie w Poznaniu.

Zobacz też:

Idealne miejsce na piknik nad jeziorem. Z Krakowa dojedziesz tu w mniej niż godzinę

​Luksusowe miasto na pustyni i ponad 30 stopni w maju. Polacy pokochali ten kierunek

​Nie musisz wydawać fortuny na relaks w termach. Z tych basenów termalnych skorzystasz za darmo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca