Reklama
Reklama

Masz dość pogody za oknem? Tam spędzisz majówkę pod palmami w Europie

Pogoda za oknami pozostawia wiele do życzenia. Weekend majowy w Polsce zapowiada się nieco cieplejszy, ale w wielu miejscach może popadać, co może popsuć niektórym plany urlopowe. Jeżeli chcesz zagwarantować sobie udany urlop, wybierz się na majówkę pod palmami w Europie. Poznaj zagraniczne kierunki, które ze względu na atrakcje, krótki lot i wspaniałą pogodę są teraz najpopularniejsze w biurach podróży.

Majówka pod palmami w Europie to dla wielu Polaków idealne rozwiązanie. Jeśli w długi weekend chcesz mieć zagwarantowaną piękną pogodę, lecz jednocześnie nie masz ochoty spędzać w podróży samolotem kilkunastu godzin, podróżując do Afryki czy Azji, wybierz jeden z atrakcyjnych kierunków na Starym Kontynencie. 

Nie brakuje tu bowiem miejsc, do których możesz dolecieć w 2-3 godziny, aby na początku maja wygrzać się w słońcu na plaży. Sprawdź, jakie są teraz najpopularniejsze egzotyczne, kierunki na majówkę w Europie w biurach podróży. 

Może cię zainteresować: W latach 80 był ulubionym kierunkiem polskich turystów. Dziś też przyciąga klimatem i cenami

Oferty na majówkę 2024 biją rekordy w biurach podróży. Samoloty mogą być obładowane

Jeśli masz dość pogody za oknem, wybierz się na majówkę pod palmami w Europie. Spiesz się jednak z rezerwacją, bo oferty w biurach podróży wyprzedają się jak świeże bułeczki. 

"Obecnie można jeszcze znaleźć ciekawe propozycje wyjazdów, ale wiele miejsc zostało już wyprzedanych" - podkreśla Marzena German z Wakacje.pl. Zainteresowanie jest wyższe, niż w tym samym okresie ubiegłym roku (eksperci szacują, że nawet o 25 procent). 

Tegoroczny długi weekend majowy może być więc rekordowy pod względem zagranicznych wyjazdów. Samoloty najprawdopodobniej będą obładowane i niewątpliwie przyczynia się do tego okres, w którym wypada majówka. Tak naprawdę wystarczy wziąć trzy dni urlopu, aby mieć dziewięć dni wolnego, a w takim czasie można już nieźle wypocząć za granicą.

Chcesz spędzić majówkę pod palmami? Te miejsca to największe hity 2024

Największe hity majówki 2024 to kraje, w których już teraz można liczyć na temperatury powyżej 20, a nawet 30 stopni Celsjusza. Jednocześnie jest jeszcze przed sezonem, więc oferty w biurach podróży mogą być tam atrakcyjniejsze, niż w lipcu czy sierpniu, a loty są stosunkowo krótkie (2-3 godzinne). 

Najpopularniejsze kierunki na majówkę 2024:

W związku z tym, że weekend majowy wypada w tym roku bardzo korzystnie, dużym zainteresowaniem cieszą się również dalsze destynację (część również poza Europą). Turyści masowo rezerwują wczasy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Tunezji, we Włoszech, na Malediwach czy Malcie.

Zobacz też:

​Zaczyna się długi weekend. Na tych drogach na pewno staniesz w korku

Jesteś fanem Bridgertonów? To miasto przygotowało piknik inspirowany serialem

Na tej wyspie mieszka tylko jedna osoba. Leży w Grecji

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: urlop | wczasy | wakacje | weekend majowy