Reklama
Reklama

Można ją kochać albo nienawidzić. Co roku przyciąga tłumy Polaków

Wiele osób pragnie swoje wakacje spędzić na rajskiej wyspie pełnej Słońca i zachwycających widoków. Często wybór pada więc na włoskie regiony, które zdecydowanie oferują idealne warunki do wypoczynku. W przypadku jednej z włoskich wysp sytuacja jest o tyle ciekawa, że liczne osoby uwielbiają tę destynację i chętnie do niej powracają, inni zaś chcą omijać ją szerokim łukiem. Co więc do zaoferowania ma Sycylia? 

Sycylia to największa włoska wyspa na Morzu Śródziemnym, która przyciąga turystów z całego świata. Polacy również tłumnie wybierają ten region jako miejsce wypoczynku. Nic w tym dziwnego, ponieważ oprócz pięknych plaż i widoków, oferuje wiele zabytków i ciekawych miejsc. Skąd więc przekonanie u niektórych, że wyspa ta nie jest warta odwiedzenia?  

Sycylia — wyspa Słońca i zachwycających widoków  

Ta włoska wyspa zachwyca plażami, krajobrazami i wyjątkową architekturą. Wiele osób przybywa w ten region, aby na żywo ujrzeć potęgę najwyższego wulkanu Europy, czyli Etny. Ale to tylko cząstka tego, co do zaoferowania ma ta wyspa. 

Sycylia leży w środkowej części Morza Śródziemnego. Wraz z sąsiednimi wyspami stanowi region autonomiczny Włoch. Ukształtowanie jej powierzchni jest niezwykle różnorodne. W niektórych miejscach krajobraz jest wyżynny, natomiast gdzie indziej rozległe równiny przecinają się z pasmami górskimi.  

Region Sycylii składa się łącznie z dziewięciu prowincji, wśród których należy wymienić niezwykle atrakcyjne turystycznie Palermo, będące również stolicą tego regionu. Faktem jest jednak, że każda część tej włoskiej wyspy warta jest odwiedzenia.  

Przeczytaj również: Egzotyczne wakacje poniżej 1400 zł za tydzień. Biura podróży szykują obniżki cen

Co warto zobaczyć na Sycylii? 

Już przez starożytnych nazywana "wyspą Słońca", Sycylia może pochwalić się największą liczbą godzin słonecznych. Ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania. Wyspa ta jest bowiem idealnym celem podróży dla osób, które jednocześnie pragną błogiego i aktywnego wypoczynku.  

Chcąc odpocząć w rajskich okolicznościach, warto na miejsce wypoczynku wybrać takie regiony jak Brucoli, Letojanni, Marzamemi czy Mondello. Urokliwe plaże z białym piaskiem są tam gwarantowane. Co więcej, szeroka oferta gastronomiczna daje możliwość zasmakowania wielu regionalnych potraw.  

W ciągu dalszym to jednak nie wszystko. Podczas pobytu na Sycylii, warto poświęcić kilka dni na to, aby zobaczyć wiele ciekawych zabytków oraz miejsc, które zapadają w pamięć. Z pewnością do takich zalicza się stare miasto Trapani, którego odwiedzenie można połączyć z wizytą w średniowiecznym miasteczku Erice.  

Wyjątkowo polecanym miejscem jest również Taormina. To miasto uważane jest za jedno z tych, które oferuje najpiękniejsze widoki na Sycylii. Czy znajdzie się ktoś, kogo nie zachwyci widok na ruiny starożytnego teatru na tle błękitnego morza, a także wulkanu Etna? 

Zobacz także: W latach 80 był ulubionym kierunkiem polskich turystów. Dziś też przyciąga klimatem i cenami

Sycylia — czy można czuć się tam bezpiecznie?

Wyspa ta oferuje o wiele, wiele więcej, dlatego warto tu przybyć i zobaczyć to na własne oczy. Zwłaszcza że najlepszą porą odwiedzenia tej wyspy jest... cały rok. Większość atrakcji jest dostępna niezależnie od pory roku, choć zimą mogą być one krótsze. Wiele osób najchętniej się tutaj wybiera jednak wiosną, kiedy temperatury są umiarkowane. 

Zanim wybór pada na odwiedzenie Sycylii, sporo osób zastanawia się, czy na tej wyspie można czuć się bezpiecznie. Nie da się ukryć, że myśląc o niej, na myśl często może przychodzić kwestia mafii. W rzeczywistości z perspektywy turysty nie ma się czego obawiać. Co więcej, nie warto tego tematu poruszać, będąc na Sycylii, ponieważ uznawany jest on za drażliwy.  

To, na co natomiast warto zwrócić uwagę, będąc na Sycylii to kradzieże kieszonkowe. Dobrze więc pilnować swojego bagażu. Poza tym Sycylia ugości przybyłych turystów piękną pogodą, smakowitym jedzeniem oraz zachwycającymi widokami. Warto dać jej szansę, a z pewnością zauroczy. Coś w tym jest, skoro każdego roku Polacy tak tłumnie odwiedzają tę włoską wyspę.  

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wyspy | wakacje | turystyka