Reklama
Reklama

Mało znany, lecz wyjątkowy park rozrywki w Polsce. Koniecznie zabierz tam swoje dziecko

Park rozrywki Magiczne Ogrody nie jest jeszcze powszechnie znany, jednak z pewnością będzie się o nim mówiło coraz więcej. Twórcom udało się bowiem stworzyć na ogromnym terenie wiele pobudzających wyobraźnię miejsc, które zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Co warto wiedzieć o tym wyjątkowym parku tematycznym?

Magiczne Ogrody Janowiec to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, który został zbudowany na bazie autorskiej baśni. Ulokowany jest w pobliżu Janowca i Kazimierza, a konkretnie w Trzciankach w województwie lubelskim. Rodzinny park tematyczny otwarto 23 maja 2014 roku i od tego czasu przyciąga mnóstwo turystów. Wiele osób wciąż jeszcze nie wie o jego istnieniu lub wie o nim bardzo mało. Tymczasem to miejsce magiczne, do którego warto wybrać się zwłaszcza z dzieckiem.

Magiczne Ogrody — wkrótce otwarcie nowego sezonu

Magiczne Ogrody Janowiec to park rozrywki, położony około godzinę drogi samochodem od Lublina. Miejsce powstało w 2014 roku i wkrótce będzie świętować swoje dziesięciolecie. Motywem przewodnim parku jest walka dobra ze złem, a prócz stałych atrakcji, odbywają się tam również tematyczne wydarzenia, koncerty, festiwale, pokazy taneczne, bale czy inscenizacje bitew.

Dokładnie 27 kwietnia o godzinie 10.00 oficjalnie rozpocznie się nowy sezon, a Magiczne Ogrody zostaną ponownie otwarte. Pierwsze dni nowego sezonu przypadają na majówkę. W związku z tym park przygotował wiele atrakcji dla odwiedzających — między innymi Wielką Paradę z udziałem baśniowych bohaterów i Fire Show w wykonaniu krasnoludów.

Czytaj też: Z Krakowa dolecisz za mniej niż 100 zł. Na miejscu zabawa lepsza niż w Disneylandzie 

Magiczne Ogrody — jakie atrakcje oferują?

Magiczne Ogrody to park rozrywki dla całych rodzin. Na odwiedzających czekają liczne drzewa, krzewy i kwiaty, ale też liczne baśniowe krainy, po których można wspólnie wędrować. Jest więc Zamek Wróżek, Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Smocze Gniazdo i Krasnoludzki Gród. Na turystów czekają też atrakcje w podziemiach i w koronach drzew. Są też Magiczne Fontanny, które pozwalają dyrygować wodą przy pomocy ruchów dłoni.

Restauracje, kawiarnie oraz liczne ławeczki oferują zaś spokojny wypoczynek osobom zmęczonym. Można nabrać sił przed odwiedzeniem kolejnych atrakcji, których w Magicznych Ogrodach nie brakuje. 

Zobacz też:

To najlepsze miejsca na spływ kajakowy. Na niektórych trasach poradzą sobie nawet dzieci

Świetna ścieżka spacerowa 30 minut od Warszawy. Las, rzeka i piaszczysta plaża

Nie musisz wyjeżdżać z Polski, by zobaczyć wulkany. W kraju mamy ich sporo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka | wakacje | weekend w Polsce