Reklama
Reklama

Z Krakowa dolecisz za mniej niż 100 zł. Na miejscu zabawa lepsza niż w Disneylandzie

Legoland Billund to jeden z najpopularniejszych, europejskich parków rozrywki. Tanie bilety z Polski i liczne atrakcje sprawiają, że jest to obiekt, które niewątpliwie warto odwiedzić. Czego można spodziewać się na miejscu?

Billund to duńskie miasto, położone w regionie Dania Południowa. Właśnie tam w 1932 roku Ole Kirk Christiansen założył słynną firmę produkującą zabawki — początkowo drewniane, a następnie plastikowe.

W mieście jest wiele miejsc wartych odwiedzenia — w tym między innymi park linowy, muzeum pluszowych zabawek czy park rzeźby. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak park rozrywki Legoland. Co warto wiedzieć o tym popularnym miejscu?

Legoland Billund — park rozrywki dla dzieci i dorosłych

Legoland Billund to park rozrywki, który cieszy się ogromną popularnością i w każdym roku jest odwiedzany przez turystów z różnych zakątków świata. Dotarcie na miejsce z Polski jest całkiem łatwe — warto bowiem wiedzieć, że od 1964 roku w mieście funkcjonuje port lotniczy Billund, będący drugim co do liczby obsłużonych pasażerów portem lotniczym Danii. Bilety nie są szczególnie drogie, a na miejscu czekają na turystów liczne atrakcje.

Park rozrywki Legoland został otwarty 7 czerwca 1968 roku. Od tego czasu w zasadzie co roku otwierane są w nim kolejne atrakcje, które spodobają się tak dzieciom, jak i dorosłym. Wielu osobom wydaje się zapewne, że Legoland Billund będzie zachwycał przede wszystkim klockami. Rzeczywiście, łącznie jest ich tam około 65 milionów. W parku czekają jednak na odwiedzających również inne niespodzianki. 

Czytaj też: W latach 80 był ulubionym kierunkiem polskich turystów. Dziś też przyciąga klimatem i cenami 

Legoland Billund — klocki, przejażdżki i przygody

Park rozrywki Legoland Billund został podzielony na różne strefy tematyczne. Można zatem spodziewać się atrakcji związanych z morzem, ziemią czy powietrzem. Fani przejażdżek na rozmaitych kolejkach, karuzelach czy łódkach będą zachwyceni informacją, że czeka tam na nich ponad 50 podobnych zabaw i to w ramach jednego biletu.

Sercem duńskiego Legolandu jest Strefa Miniland, gdzie na odwiedzających czeka miniaturowy świat, pełen niesamowitych budowli wykonanych z klocków. Osobom uwielbiającym przygody z pewnością najbardziej przypadnie do gustu strefa Adventure Land, gwarantująca świetną zabawę dla całej rodziny.

Zobacz też:

Lazurowe źródełko i miejsce na piknik. Tylko 30 minut od Krakowa

Tak oszczędzisz na zagranicznych wakacjach. Wypoczniesz tanio i bez tłumów

Najstarszy polski zamek ma ponad 850 lat. Stoi na wygasłym wulkanie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka