Reklama
Reklama

​Idealne uzdrowisko z hydroterapią na październikowy wyjazd. Przebijają nawet Duszniki-Zdrój

W województwie dolnośląskim znajdziemy naprawdę wiele miejscowości uzdrowiskowych, które przyciągają kuracjuszy. Jednymi z najbardziej znanych z pewnością są Duszniki-Zdrój, choć wiąże się to także z pewnymi niedogodnościami, takimi jak wysokie ceny czy tłumy. Świetną alternatywą dla seniorów będzie z pewnością uzdrowisko Długopole-Zdrój.

Gdzie znajduje się uzdrowisko Długopole-Zdrój?

Długopole-Zdrój leży w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Miejscowość znajduje się w dolinie rzeki Nysy Kłodzkiej, w pobliżu Gór Bystrzyckich, około 8 kilometrów na południe od Bystrzycy Kłodzkiej i niedaleko granicy z Czechami. To malownicza okolica w Sudetach, znana z walorów krajobrazowych i uzdrowiskowych. Samo uzdrowisko słynie przede wszystkim z leczniczych wód mineralnych, a także czystego górskiego powietrza. Najczęściej do Długopola-Zdrój przyjeżdżają kuracjusze zmagający ze schorzeniami układu oddechowego, krążeniowego oraz trawiennego.

Sprawdź również: To małopolskie uzdrowisko jest tańsze niż Krynica-Zdrój. Słynie z wyjątkowych wód mineralnych

Uzdrowisko Długopole-Zdrój — z czego słynie?

Uzdrowisko specjalizuje się przede wszystkim w balneoterapii. W ofercie dla kuracjuszy znajdują się m.in. kąpiele mineralne, zabiegi borowinowe, a także inhalacje przy wykorzystaniu lokalnych wód mineralnych. Wody ze źródeł znajdujących się w Długopolu-Zdrój mają szczególne właściwości lecznicze właśnie dla osób zmagających się z chorobami układu oddechowego oraz układu krążeniowego. Seniorzy cenią także spokojną atmosferę tego miejsca, czyste powietrze, a także malownicze górskie krajobrazy, które są szczególnie urokliwe właśnie jesienią.

Sprawdź również: Pusto, taniej i znacznie więcej jodu, niż latem. To uzdrowisko czeka na kuracjuszy

Atrakcje Długopola-Zdrój poza uzdrowiskiem

Oprócz szerokiej oferty uzdrowiskowej, której początki sięgają XIX wieku, Długopole-Zdrój zapewnia kuracjuszom także szereg innych atrakcji. Jednym z obowiązkowych punktów turystycznych jest park zdrojowy z XIX wieku, a także znajdująca się w nim Pijalnia Wód Mineralnych, w której można spróbować lokalnych wód leczniczych. Dla miłośników przyrody świetnym wyborem będzie podróż do rezerwatu "Torfowisko pod Zieleńcem". To właśnie z niego pochodzi, wykorzystywana w uzdrowisku Długopole-Zdrój, borowina. Oprócz tego w rezerwacie znajduje się bogata lokalna flora i fauna.

Sprawdź również: Uzdrowisko, do którego każdy chce pojechać jesienią. Spiesz się, póki są miejsca

Wyjazd do uzdrowiska Długopole-Zdrój będzie świetnym wyborem dla fanów aktywnego wypoczynku. W okolicy znajduje się wiele szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności. Większość prowadzi przez Góry Bystrzyckie i Masyw Śnieżnika i można z nich podziwiać piękno Sudetów zarówno na pieszo, jak i jeżdżąc rowerami. Będąc w Długopolu-Zdrój warto także zagranicznych sąsiadów, czyli Czechów (np. pozostałości fortyfikacji obronnych w Górach Orlickich) czy dawną kopalnię uranu w Kletnie lub zamkniętą kopalnię złota w Złotym Stoku.

Zobacz też:

Wszyscy chcą mieszkań w tym małopolskim mieście. Mieszkańców przybywa z miesiąca na miesiąc

To uzdrowisko leży tuż przy granicy. Kusi źródłami wód mineralnych i widokami

To idealne miejsce na listopadową wycieczkę. Lwówecka Szwajcaria leży w Polsce i przyciąga turystów z wielu krajów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: góry | turystyka | wakacje