Reklama
Reklama

Uzdrowisko, do którego każdy chce pojechać jesienią. Spiesz się, póki są miejsca

Uzdrowisko charakteryzujące się klimatem podgórskim, zachwyca malowniczymi krajobrazami, które jesienią stają się jeszcze piękniejsze. Szczawnica położona nad brzegiem Dunajca to doskonałe miejsce do wypoczynku i regeneracji sił. Uzdrowiskowy charakter przyciąga niczym magnes turystów z całej Polski i nie tylko. Przekonaj się, dlaczego jesień to najlepszy moment na odwiedzenie tego małopolskiego kurortu.

Szczawnica to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski, który może poszczycić się widokami niczym z bajki. Przełom rwącej rzeki wraz z wapiennymi skałami tworzą magiczne krajobrazy, które jesienią zyskują niepowtarzalny charakter. Jeśli zastanawiasz się, kiedy najlepiej odwiedzić tę miejscowość uzdrowiskową, jesień to bez dwóch zdań najlepszy czas.

Szczawnica — małopolskie uzdrowisko, które jesienią oczarowuje

Szczawnica to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Małopolsce, a być może i w całej Polsce. Położona w powiecie nowotarskim, może poszczycić się klimatem podgórskim i widokami, które nierzadko zapierają dech w piersiach.  

Wyjątkowy klimat wraz z naturalnymi wodami mineralnymi to tworzywo uzdrowiskowe Szczawnicy. A wód, zwanych tutaj szczawami, jest całkiem sporo, bo aż dwanaście. Odkryte w XIX wieku stały się nie lada atrakcją i to właśnie one zapoczątkowały uzdrowiskową karierę tego małopolskiego miasteczka.  

Profil leczniczy Szczawnicy jest dość szeroki i obejmuje między innymi ortopedię, laryngologię czy neurologię. To dobre miejsce dla osób ze schorzeniami układu ruchu czy chorobami dróg oddechowych. Chętnych na powracanie do zdrowia w takich okolicznościach nie brakuje.  

Przeczytaj również: Turyści z całej Polski ściągają do Wysowej. Już w weekend coroczne święto

Co jest ciekawego w Szczawnicy? Lecznicze wody, szlaki górskie i wiele więcej 

Klimat podgórskiego miasteczka połączony z licznymi zabiegami i wodami leczniczymi sprawia, że kuracjusze szybko powracają tutaj do zdrowia, a także zyskują nowe siły. To jednak niejedyny atut Szczawnicy. Miejscowość ta słynie z wielu atrakcji, przez co przyciąga kuracjuszy i turystów jak magnes. Jakie są tutaj najciekawsze atrakcje?  

  • Pijalna Wód Mineralnych i Plac Dietla — jeden z najpiękniejszych zakątków Szczawnicy. Wyjątkowa zabudowa i klimat sprawiają, że miejsce ma swój urok. W Pijalni czekają wody mineralne, których każdy zainteresowany może skosztować. Miejsce to jest idealne, aby na chwilę zwolnić i rozkoszować się pięknem tego uzdrowiska zarówno za dnia, jak i po zmroku.
  • Kolejka na Palenicę — jedna z największych atrakcji Szczawnicy i zarazem obowiązkowy punkt podczas pobytu tutaj. Podróż kolejką krzesełkową dostarcza niemałych wrażeń, a także wspaniałych widoków. Na górze można wypić kawę i niespieszno podziwiań pienińskie pejzaże.
  • Droga Pienińska — warto przebyć ją w całości lub wyłącznie fragment, aby ujrzeć prawdziwe piękno Pienin. Poleca się wypożyczyć na tę trasę rower, jednak można się tam wybrać również pieszo. Pokonując całą Drogę Pienińską, dociera się do Czerwonego Klasztoru po stronie słowackiej.

Może cię zainteresować: To miasto w Małopolsce było kiedyś stolicą Węgier. Co dziś warto w nim zobaczyć? 

Dlaczego warto wybrać się do Szczawnicy jesienią?

W Szczawnicy atrakcji jest o wiele więcej. Za jedną z najbardziej znanych uważa się spływ Dunajcem z flisakami. Ponadto warto wybrać się na liczne szlaki górskie, które prowadzą między innymi na Trzy Korony czy Sokolicę. Zdecydowanie jest tutaj co robić. 

Wiele atrakcji, jak i samo uzdrowisko zyskuje wyjątkowy charakter jesienią, dlatego warto odwiedzić to małopolskie uzdrowisko właśnie o tej porze roku. Pieniny skąpane w jesiennej palecie barw cieszą oko, zaś klimat pozwala odetchnąć i zregenerować siły.  

Dodatkowo jesienią sporo się tutaj dzieje. Między innymi słynny Redyk w Szczawnicy to wydarzenie znane na całą Polskę. Wizyta w tym uzdrowisku to więc doskonała okazja do wypoczynku, a także do aktywnego spędzenia czasu w klimatycznym otoczeniu Pienin.  

Zobacz też:

​Tu lato trwa przez cały rok. Polacy kochają wypoczywać na tej wyspie

To miasto wchodzi w skład słynnego trójkąta uzdrowiskowego. Oferuje wyjątkowe wody lecznicze

Podobno mieszkali tam piraci. Ukryta wioska na uwielbianej przez Polaków wyspie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wczasy | wakacje | weekend w Polsce | turystyka