Reklama
Reklama

Ferie w polskich górach? Wcale to nie muszą być Tatry. Znamy ciekawsze i tańsze miejsca

Ferie zimowe wiele osób chce spędzić w górskich okolicznościach. Najczęściej wybór pada na Tatry. W związku z tym Zakopane przeżywa prawdziwe oblężenie, co skutecznie utrudnia spokojny wypoczynek. Planując ferie w polskich górach, warto więc rozważyć inne pasma aniżeli Tatry. Wybierając na cel podróży górskie rejony Polski, gwarantowane są spektakularne widoki, śnieżna zabawa i wiele atrakcji dla całej rodziny. Podpowiadamy, które pasma górskie w Polsce warto wziąć pod uwagę, planując zimowe ferie.

W Polsce mieści się wiele pasm górskich, które różnią się pomiędzy sobą charakterem oraz budową. Zimą to właśnie tam jest największa szansa na biały puch. Wiele z nich w czasie ferii ma do zaoferowania szereg atrakcji dla dzieci, jak i dorosłych. Nie trzeba wyjeżdżać w Tatry, aby poczuć górski klimat.  

Rozbudowana infrastruktura narciarska zaprasza w Beskid Śląski  

Beskid Śląski to turystycznie dobrze rozwinięty rejon Polski. Zachęca turystów do przyjazdu bogatą infrastrukturą narciarską, gastronomiczną oraz hotelową. Z pewnością jest tutaj co robić. W dodatku do wyboru jest wiele ciekawych szlaków, które można przemierzać nawet zimą. Do popularnych miast Beskidu Śląskiego takich jak Szczyrk chętnie przybywają turyści z Polski, jak i zza granicy.  

Pod względem przyrodniczym Beskid Śląski również ma wiele do zaoferowania. Rezerwat Przyrody Wisła zaprasza, aby ujrzeć wodospad, który osiąga 8 metrów wysokości. Zimą wygląda iście jak z bajki. W dodatku z licznych wież widokowych podziwiać można panoramę Beskidu, jak i innych oddalonych pasm. Na fanów skoków narciarskich czekają liczne atrakcje w Wiśle.  

A może Karpacz? 

Sudety to idealny wybór dla osób zamieszkujących południowo-zachodnie obszary Polski, ale nie tylko. To imponujące pasmo górskie zaprasza wszystkich miłośników zimy i spektakularnych widoków. Najpopularniejsze miejscowości turystyczne mają wiele do zaoferowania przybywającym turystom. Zarówno Karpacz, jak i Szklarska Poręba mogą poszczycić się dobrze rozwiniętą bazą noclegową, a także gastronomiczną.  

Co więcej, chcąc wyjechać w Sudety, można zdecydować się również na Góry Izerskie leżące w tym pasie. Kolejka linowa na Stóg Izerski jest chętnie wybieraną atrakcją wśród turystów. Zimą warto odwiedzić również Góry Stołowe, których kształty są na tyle niezwykłe, że ich kadry wykorzystano w filmie “Opowieści z Narnii". 

Przeczytaj również: To miejsce w Polsce wygląda jak z baśni. Zimą zobaczysz tam spektakularne lodospady

Bieszczady oferują szereg atrakcji dla całej rodziny  

Cenione za swoją dzikość Bieszczady również mają wiele do zaoferowania. Oprócz zachwycających widoków połonin przysypanych białym puchem, góry te mają do zaoferowania wiele atrakcji. Przede wszystkim poprzez bazę noclegową można poczuć się w stu procentach jak w górach. Typowe górskie chatki w okolicznościach dzikiej przyrody z pewnością pozwalają odpocząć od zgiełku miast.  

Dodatkowo spełnienie marzenia o kuligu z prawdziwego zdarzenia i psim zaprzęgu jest możliwe, właśnie w Bieszczadach. W wielu miejscowościach organizowane są imprezy, którym towarzyszą kuligi z saniami i pochodniami. To niesamowite doświadczenie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo na turystów czekają stoki narciarskie oraz wypożyczalnie skuterów śnieżnych. Wiele szlaków otwartych jest na wędrówki turystów również zimową porą.  

Polskie góry to nie tylko Tatry, o czym warto pamiętać, planując ferie zimowe. Inne pasma również mają wiele do zaoferowania. Co więcej, wiele z nich gwarantuje odpoczynek w otoczeniu natury, ciszę oraz spokój. 

Zobacz też:

Dolny Śląsk ma swoją "polską Florencję". Przyjeżdżają do niej nawet zagraniczni turyści

​Jedno z najbardziej tajemniczych muzeów w Polsce. Jego głównym elementem są... groby

W "bieszczadzkim morzu" można się również kąpać. W niektórych miejscach nawet i przez całe wakacje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: góry | ciekawe miejsca