Reklama
Reklama

​Egzotyczne wakacje poniżej 1400 zł za tydzień. Biura podróży szykują obniżki cen

Zagraniczne wakacje kojarzą się z wydatkiem ogromnej sumy pieniędzy. Nic dziwnego, gdyż w poprzednich latach ceny sukcesywnie rosły, a za egzotyczny wyjazd trzeba było płacić duże kwoty. W tym roku trend może być nieco inny. Sprawdź, gdzie możesz pojechać na egzotyczne wakacje za mniej niż 1400 zł.

Trendy pozostają niezmienne, ale liczba rezerwacji jest rekordowa

Polacy najczęściej jako kierunki wakacyjne nadal wybierają Albanię, Bułgarię, Chorwację, Cypr, Egipt, Grecję, Tunezję, Turcję i Włochy. Dobra informacja jest taka, że wiele z nich tanieje w porównaniu do zeszłego roku. Tak jest m.in. w przypadku Egiptu (średnia cena niższa o 333 zł w porównaniu do zeszłego roku), Włoch (171 zł) czy Tunezji (146 zł). Droższa jest za to Chorwacja (średni wzrost cen o 337 zł w porównaniu z zeszłym rokiem) czy Cypr (184 zł). Takie dane podało biuro podróży travelplanet.pl.

Sprawdź również: "Malediwy Morza Śródziemnego" przyciągają turystów. Widoki zapierają dech

Znajdziemy również wiele kierunków w kategorii "do 2 tys. zł". W tym przypadku najtańszą opcją będzie Albania, Bułgaria oraz Turcja, z kolei najdroższe będą wakacje w Grecji. Jeśli chcemy jak najwięcej oszczędzić na egzotycznych wojażach, powinniśmy zrezygnować z wylotu w lipcu lub sierpniu, a postawić na wyjazd w czerwcu bądź wrześniu. W wymienionych wyżej krajach pogoda nadal jest piękna, a koszt naszej wycieczki może wynieść nawet 1350 zł za osobę. Co więcej, może się udać, zarezerwować wyjazd w opcji all inclusive.

Jakie wakacje najczęściej wybierają Polacy?

Biuro podróży travelplanet.pl przygotowało również statystyki dotyczące wakacyjnych wyborów Polaków. Okazuje się, że statystyczny Polak wybiera ośmiodniowy wyjazd do dobrego hotelu. 45 proc. podróżnych rezerwuje hotele czterogwiazdkowe, natomiast 35 proc. — pięciogwiazdkowe. Przeważająca większość turystów, bo aż 85 proc., decyduje się na opcję all inclusive. Średni koszt wyjazdu przeciętnego Polaka za granicę w 2024 roku wyniesie z kolei 3400 zł za osobę. jest to kwota znacznie przewyższająca tę, za którą można zarezerwować wyjazd do Bułgarii czy Turcji w czerwcu bądź wrześniu.

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | urlop | wakacje | podróż samolotem