Reklama
Reklama

​Dolecisz tu za mniej niż 100 zł. To europejskie miasto kochają turyści

Stolica Lombardii to jedno z tych miast na świecie, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, Włochy to jeden z ulubionych kierunków wycieczkowych Polaków, za lot do europejskiej stolicy mody zapłacimy nawet niespełna 100 zł. Sprawdź, dlaczego warto udać się na czerwcową wycieczkę do Mediolanu.

Bilet lotniczy za mniej niż 100 zł...

Szukając okazji na tanie loty, możemy trafić na prawdziwe perełki, takie jak lot z Modlina do Mediolanu za... 97 zł. Zgodnie z Loty Google wylot odbywa się w niedzielę 2 czerwca, z kolei jeden z najtańszych biletów powrotnych, we wtorek 4 czerwca, kosztuje jedynie 125 zł. Za około 200 zł możemy udać się na szybki city break do stolicy Lombardii, który idealnie wypełni lukę w naszym wycieczkowym kalendarzu między majówką a wakacjami. Wystarczy jedynie spędzić dwie godziny w samolocie, by znaleźć się w światowej stolicy mody.

Sprawdź również: Zapomnij o Santorini. Na tych greckich wyspach spędzisz wakacje znacznie taniej

Co warto zobaczyć w Mediolanie?

Mediolan jest drugim co do wielkości miastem we Włoszech. Jego zróżnicowanie sprawia, że każdy znajdzie w tym miejscu coś dla siebie. Dla fanów ekskluzywnej mody prawdziwym must have będą butiki najbardziej znanych projektantów, takich jak Armani, Fendi czy Prada. Z kolei dla entuzjastów piłki nożnej obowiązkowym miejscem na mapie stolicy Lombardii jest La Scala del Calcio, czyli stadion Giuseppe Meazza znany jako San Siro, który dzielą dwie mediolańskie drużyny piłkarskie — AC Milan oraz Inter.

To miasto jest również idealnym celem dla miłośników sztuki. W Mediolanie znajdziemy ogromną liczbę zabytków. Na naszej liście do odwiedzenia powinien znaleźć się obraz "Ostatnia Wieczerza" Leonardo Da Vinci, który znajduje się refektarzu klasztoru dominikanów przy bazylice Santa Maria Delle Grazie. Warto również udać się do Galerii Wiktora Emanuela II (uważanej za najpiękniejszą galerię handlową na świecie), teatr La Scala, zamek Sforzów, park Sempione z Łukiem Pokoju czy dwa historyczne place targowe — Piazza Mercanti oraz Piazza Gae Aulenti.

Sprawdź również: To jezioro kochają celebryci. Leży 40 minut od Krakowa i zachwyca widokami

Będąc w Mediolanie nie zapomnij spróbować lokalnej kuchni

Kuchnia włoska to marka sama w sobie. Jednak należy pamiętać, że podobnie jak w Polsce, również w Italii potrawy różnią się w zależności od regionu. Lombardia słynie m.in. z risotto alla milanese na bazie aromatycznego wina i szafranu, ossobuco, czyli tradycyjnej giczy cielęcej oraz panzerotto, które uznawane jest za najstarszy włoski fast food. Na miłośników tradycyjnej polskiej kuchni czekają potrawy podobne do schabowego (cotoletta alla milanese), biogsu (cassoeula) czy flaczków (busecca). Każdy, kto udaje się do Mediolanu, musi spróbować tamtejszych potraw, a na pewno się w nich zakocha.


Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL