Reklama
Reklama

Chcesz szybko przejść przez kontrolę bezpieczeństwa? Zawsze ustawiaj się w tej kolejce

Chcesz szybko przejść kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku? Ten etap podróży jest zazwyczaj najbardziej męczący i czasochłonny, czemu winni są przede wszystkim niezorganizowani pasażerowie. Istnieje jednak prosty sposób, aby odbyć ją ekspresowo. Po prostu ustaw się w tej kolejce i zwróć uwagę na te szczegóły, a szybciej zaczniesz cieszyć się upragnionymi wakacjami.

Wylot na wakacje to czysta przyjemność. No przynajmniej w teorii, bo w praktyce całą radość z zagranicznej podróży często odbiera nam konieczność przejścia przez... kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku. To obowiązek, który ma zapewnić nam komfort i spokój podczas samego lotu. 

Mimo tego kontrola bezpieczeństwa może być jednak bardzo męcząca i czasochłonna. Przede wszystkim przez długie kolejki, pełne zestresowanych pasażerów, którzy nie są do niej odpowiednio przygotowani.

Ustaw się w tej kolejce, a szybko przejdziesz przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku

Jeśli chcesz szybko przejść przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku, staraj się omijać kolejki, w których odprawia się wiele rodzin z dziećmi oraz osoby starsze, które mogą mieć problem ze sprawnym rozpakowaniem swoich rzeczy na taśmie. To właśnie tacy pasażerowie z reguły najdłużej przechodzą całą procedurę. Nie tylko na nich warto jednak zwrócić uwagę. Unikaj również ustawiania się w rzędzie, w którym zauważysz dużo osób z biżuterią, którą trzeba ściągnąć do kontroli. 

Aby maksymalnie skrócić sobie kontrolę, staraj się podążać za pasażerami w strojach biznesowych. Tak ubrane są najczęściej  osoby, które często podróżują z uwagi na wykonywany zawód lub funkcję. Doświadczenie zdobyte podczas częstych podróży sprawia, że lepiej orientują się w procedurach. Sprawniej rozpakowują i pakują więc swoje rzeczy na taśmie kontroli bezpieczeństwa. 

Może cię zainteresować: Możesz dostać odszkodowanie za zmarnowany urlop. Nawet po 3 latach od wyjazdu

Te rzeczy musisz wyjąć na taśmę podczas kontroli bezpieczeństwa. Przygotuj je wcześniej

Ty sam również staraj się nie przedłużać kontroli bezpieczeństwa. Aby szybko i sprawnie ją przejść, wcześniej przygotuj wszystkie przedmioty, które muszą wylądować na taśmie. 

Pamiętaj, że rzeczy, które często mają ze sobą podróżujący, a które bezwzględnie powinny znaleźć się w koszyku do kontroli to m.in. 

  • kosmetyki,
  • zegarki
  • telefony (oraz inna elektronika)
  • biżuteria
  • paski z metalową sprzączką
  • niewielkie płyny i kosmetyki
  • gry i zabawki

Zobacz też:

"Mała Holandia" w północnej Polsce. Wiosną są tam tłumy turystów

W latach 80 był ulubionym kierunkiem polskich turystów. Dziś też przyciąga klimatem i cenami

​Nie musisz jechać do Prowansji. Lawendowy piknik odbywa się o wiele bliżej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podróż samolotem | wakacje | turystyka