Reklama
Reklama

​Ceny w tym egzotycznym kraju rozpieszczają. 1600 zł za cały tydzień

Egzotyczne wakacje kojarzą się przede wszystkim z dużą ilością słońca, ciepłą wodą oraz wysokimi cenami. Jednak w tym przypadku prawdą są tylko dwa pierwsze określenia. W Tunezji, bo o niej mowa, można spędzić tydzień z pakietem all inclusive za cenę niższą, niż pobyt nad polskim morzem. Sprawdź, kiedy najlepiej jechać do Tunezji i co warto tam zobaczyć.

Tunezja — kraina słońca i przypraw

Mimo iż Tunezja leży w basenie Morza Śródziemnego, jest to kraj afrykański. Dlatego właśnie znajdziemy tam krajobrazy oraz zabytki zupełnie inne niż w Chorwacji, Grecji czy Włoszech. Jeśli szukamy miejsca na wakacje, gdzie czeka na nas lazurowe morze, orientalne zabytki, pyszna kuchnia, rajskie plaże i zapach szafranu, to powinniśmy spojrzeć na Tunezję. Lot z Polski, w zależności od lokalizacji lotniska, trwa około trzech godzin. Co więcej, za tygodniowe wakacje all inclusive w tym północnoafrykańskim kraju zapłacimy nawet 1600 zł. Jest to znacznie niższa cena niż pobyt w hotelu nad polskim w sezonie wakacyjnym.

Sprawdź również: Masz ochotę na tani zagraniczny urlop tej wiosny? Wybierz kierunek, który zachwyci cię krajobrazem

Kiedy najlepiej wybrać się do Tunezji?

Sezon w Tunezji trwa praktycznie osiem miesięcy. Już w kwietniu średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 23 stopnie i nie spada poniżej 10 w nocy. Temperatura wody w tym miesiącu oscyluje w okolicach 16 stopni. Możemy także spodziewać się 10 godzin słonecznych w ciągu dnia. Na koniec sezonu, w listopadzie, temperatura jest niższa, bo wynosi 21 stopni w ciągu dnia i 10 w nocy. Nadal możemy spodziewać się 10 godzin słonecznych w ciągu dnia, jednak temperatura wody jest zdecydowanie wyższa i średnio wynosi 20 stopni.

Z kolei dla osób szukających ciepła, najlepszym wyborem będzie wyjazd do Tunezji w czerwcu lub wrześniu. Wtedy to temperatury wynoszą średnio 32-33 stopnie, a woda nagrzewa się do 22 stopni w czerwcu oraz aż do 26 stopni we wrześniu. Dla miłośników gorąca idealnie sprawdzi się wyjazd do Tunezji w lipcu lub w sierpniu. Średnie temperatury podchodzą wtedy pod 40 kresek, a w nocy nie spadają poniżej 20 stopni. Sierpień jest również miesiącem z najcieplejszą temperaturą wody.

Sprawdź również: Turkusowa woda i pola kwitnącej lawendy blisko Polski. Dużo taniej niż w Turcji czy we Włoszech

Co warto zobaczyć w Tunezji?

Plaże i morze to oczywiście świetna wizytówka Tunezji, jednak ten kraj ma do zaoferowania znacznie więcej dla turystów. Znajdziemy tu pozostałości kultury rzymskiej przeplatające się z islamskimi meczetami, a to wszystko wśród małych gwarnych uliczek pełnych kolorowych suków.

Decydując się na wyjazd do północnej Afryki, możemy podążyć szlakiem "Gwiezdnych Wojen" w Djerbie, odwiedzić pola golfowe otoczone gajami oliwnymi w Port El Kantaoui, obejrzeć najstarszy w Afryce muzułmański klasztor w Monastyrze czy też zaznać bogatego życia nocnego w Sousse, zwanej "Perłą Sahelu".

Na liście atrakcji możemy umieścić także malownicze miasteczko Sidi Bou Said, Tunis — stolicę, która idealnie łączy tradycję z nowoczesnością, a także Hammamet, gdzie znajdziemy piękne plaże, kolorowe suki oraz cudowne widoki.

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | turystyka | urlop | wakacje | wczasy | podróż samolotem