Reklama
Reklama

Aquapark na dachu i całoroczny stok narciarki. Takie inwestycje planuje jedna z polskich miejscowości

Miejscowości turystyczne w Polsce systematycznie zyskują ciekawe atrakcje, które mają tłumnie przyciągać zainteresowanych. Nie inaczej jest w przypadku jednej z miejscowości uzdrowiskowych. Krynica-Zdrój może poszczycić się masą atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Okazuje się, że ma powstać kolejna, która będzie nie lada gratką dla turystów.  

Krynica-Zdrój jest jedną z najbardziej popularnych miejscowości południowej Polski. Leżąca w Beskidzie Sądeckim przyciąga tłumy turystów wodami uzdrowiskowymi oraz szeregiem innych atrakcji. To idealne miejsce na weekendowy wypad dla całej rodziny. Tym bardziej że na horyzoncie można dostrzec kolejną, ogromną inwestycję. 

Nowa inwestycja w Krynicy-Zdrój 

Każdego roku turyści tłumnie odwiedzają Krynicę-Zdrój ze względu na uzdrowisko, szlaki turystyczne oraz liczne atrakcje. Za kilka lat miejscowość ta przyciągać będzie jeszcze większą rzeszę osób. A wszystko to przez inwestycję, która właśnie staje się rzeczywistością.  

W Krynicy-Zdrój, a dokładnie na jednym z jej osiedli, noszącym nazwę Czarny Potok, ma powstać nowa, ogromna atrakcja. Jest nią całoroczny aquapark z hotelem oraz stokiem narciarskim.

Jakiś czas temu burmistrz Krynicy-Zdrój poinformował o takich planach w swoich mediach społecznościowych. O potrzebie parku wodnego słychać było w rozmowach od dłuższego czasu. Teraz ma stać się to rzeczywistością. Ta miejscowość uzdrowiskowa zyska niebywały kompleks hotelowy z całorocznym aquaparkiem i innymi atrakcjami.  

Przeczytaj także: Nowa atrakcja nad Bałtykiem. Turyści będą tłumnie odwiedzać to miejsce

Aquapark i całoroczny stok narciarski na dachu 

Inwestycja ma kosztować łącznie kilkaset milionów złotych. Zakłada kompleks hotelowy z dużą liczbą pokoi, a także aquapark. Ma on być ogólnodostępny dla przyjezdnych turystów, jak i lokalnej społeczności. W planach przewidziane są różnego rodzaju baseny wewnętrzne i zewnętrzne, zjeżdżalnie, a także sauna.  

Ciekawą koncepcją jest również planowany stok narciarski, który mieścić się ma... na dachu. Igielitowy, całoroczny stok wzbudza spore zainteresowanie. Za kilka lat będzie oferować możliwość jazdy na nartach przez cały rok.  

Taki kompleks to z pewnością niebywała atrakcja, która według wstępnych planów ma zostać otwarta najpóźniej do 2029 roku. Aquaparki cieszą się ogromną popularnością, a więc można się spodziewać, że po otwarciu planowanej inwestycji, do Krynicy-Zdrój zawita jeszcze większa liczba turystów. W jednym z wywiadów burmistrz Piotr Ryba deklaruje więc pełną współpracę, wspominając między innymi o budowaniu parkingu samochodowego na 400 miejsc.  

Zobacz też:

Majówka z dala od miasta i turystów? To miejsce gwarantuje ciszę i spokój

Chorwacka plaża skażona azbestem. Lepiej nie wybieraj się tam na majówkę

Jesteś fanem Harry’ego Pottera? Teraz możesz zanocować w prawdziwym Hogwarcie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wakacje