Reklama
Reklama

Zrób domowy ukorzeniacz do roślin i wyhoduj dżunglę. Wystarczy trochę słodkiego przysmaku

Zamiast kupować drogie preparaty w sklepach ogrodniczych, samodzielnie zrób najlepszy domowy ukorzeniacz do roślin doniczkowych. Włóż do wody 1 łyżkę tego pysznego przysmaku z kuchennej szafki, aby bez wysiłku rozmnożyć kapryśne monstery, sansewierie i fikusy. W mgnieniu oka wyhodujesz własną dżunglę bez wydawania pieniędzy.

Nie warto wydawać pieniędzy na gotowe ukorzeniacze do roślin doniczkowych w sklepach. Te bowiem nie zawsze działają na kapryśne gatunki, takie jak fikusy, sansewierie czy monstery. No chyba że masz już sprawdzony produkt.

W przeciwnym razie, aby pobudzić pędy do rozwoju, przygotuj swój własny domowy ukorzeniacz, wykorzystując popularny produkt spożywczy z kuchennej szafki. Jest naturalny i ekologiczny, a po jego zastosowaniu twój parapet będzie przepełniony pięknymi kwiatami. Z jego pomocą bez trudu wyhodujesz dżunglę w swoim mieszkaniu. 

Jak działa ukorzeniacz do roślin doniczkowych? Spełnia kilka ważnych funkcji

Stosowanie ukorzeniaczy do roślin doniczkowych ma wiele zalet. Może pomóc ci wyhodować upragnioną monsterę czy fikusa nawet w nie do końca sprzyjających mu warunkach. Dzięki zawartości syntetycznych hormonów roślinnych tzw. auksyn, preparat pobudzi komórki sadzonki do wzrostu tak, by wytworzyła silny i zdrowy system korzeniowy. 

Ukorzeniacz nie tylko stymuluje wzrost korzeni, ale często przeciwdziała również chorobom grzybiczym i dostarcza roślinom niezbędnych witamin. W skład dobrych produktów ze sklepu powinny wchodzić bowiem fungicydy i cytokininy, a także minerały takie jak: potas, żelazo czy fosfor. 

Może cię zainteresować: Ten krzew odgradza od wścibskich sąsiadów lepiej niż tuje. Sprawdź, jak uprawiać piękną laurowiśnię                

Zrób domowy ukorzeniacz do roślin. Wystarczy trochę słodkiego przysmaku

Naturalnych sposobów na ukorzenianie kapryśnych sadzonek jest kilka. Niektórzy wkładają pędy w ziemniaka, inni umieszczają je bezpośrednio w podłożu, a jeszcze inni w wodzie. Ostatni sposób jest uważany za dość czasochłonny. 

Niestety oczekiwanie, aż roślina wypuści w wodzie korzonki, może trwać całe wieki. No chyba że sięgniesz do kuchennej szafki po jeden z najlepszych ukorzeniaczy do roślin doniczkowych, którym jest... miód. 

Aby wykorzystać ten produkt, po prostu wlej 1 łyżeczkę miodu do wody, w której ukorzeniasz pędy i trzymaj tam roślinę przez minimum 1 dobę, aby zdążył odżywić ją i przekazać cenne składniki odżywcze. Później przełóż monsterę czy fikusa do świeżej wody. Po 24 godzinach Przez 24 godziny domowy preparat powinien skutecznie zadziałać: odżywi roślinę i stworzy barierę przed grzybami i bakteriami. Po dobie pędy przełóż do świeżej wody (już bez miodu). 

Miód możesz również wykorzystać do ukorzeniania roślin w podłożu. Wówczas podlej sadzonkę preparatem złożonym z 2 szklanek wody i miodu.

Zobacz też:

Nie zapomnij założyć ich na drzewka owocowe. Dzięki temu uchronisz sad przed szkodnikami

Susza zniszczyła twój trawnik? To nie koniec świata, jeszcze możesz go uratować

Zblenduj, zmieszaj z wodą i wlej do doniczek. Rośliny ci podziękują

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | kwiaty | pielęgnacja roślin