Reklama
Reklama

Zblenduj, zmieszaj z wodą i wlej do doniczek. Rośliny ci podziękują

Rośliny co pewien czas potrzebują nawożenia. Jest to zasada, którą znają wszyscy ogrodnicy, zarówno ci domorośli, jak i profesjonalni. Warto wiedzieć, że nie zawsze trzeba wydawać sporo pieniędzy na sklepowe preparaty, czasem można je przygotować w domu. Dowiedz się, jak zrobić domową odżywkę do kwiatów z dwóch podstawowych składników.

Skład i przygotowanie domowej odżywki do kwiatów

Przygotowanie domowej odżywki do kwiatów zacznij od stworzenia własnej mączki ryżowej. W tym celu będzie ci potrzebny młynek do kawy oraz zwykły ryż. Zblenduj go tak, by miał konsystencję mączki. Następnie przygotuj słoik (ok. 1 litr pojemności) oraz:

  • 1 łyżeczkę cukru,
  • 1 łyżeczkę mączki ryżowej,
  • 500 ml gorącej wody

1 łyżeczkę mączki ryżowej wsyp do słoika, dodaj 1 łyżeczkę cukru i zalej 500 ml gorącej wody. Słoik zamknij i odstaw na trzy dni. Po tym czasie odżywkę przelej przez drobne sitko. W ten sposób uzyskaliśmy koncentrat odżywki, jednak nie możemy go wykorzystać bezpośrednio do kwiatów.

Sprawdź również: W ten sposób usuniesz pień drzewa bez wykopywania. Potrzebujesz zaledwie kilka złotych

Domowa odżywka do kwiatów — sposób nawożenia

Przed nawożeniem kwiatów odlewamy 100 ml przygotowanej odżywki i łączymy z 500 ml wody. Dokładnie mieszamy i takim preparatem możemy podlać nasze kwiaty. Ta domowa odżywka zawiera wszystkie niezbędne składniki do wzrostu naszych kwiatów takie jak cynk, fosfor, krzem, potas i wapń. Jest całkowicie naturalna i można ją stosować do każdej rośliny, jaką mamy w domu. Sprawi, że kwiaty będą piękne i zdrowe, kwiaty doniczkowe będą miały pięknie zielone liście, przestaną chorować, wzmocnią się ich korzenie oraz zwiększy się ilość pąków i pędów roślin kwitnących. Już dziś wypróbują ją na swoich roślinach!

Zobacz też:

Jak dbać o róże latem? O tych zabiegach musisz pamiętać

Nakarm tym śniadaniem pelargonie. Sąsiadom opadnie szczęka na widok bujnych kwiatów

Wytwarza aromatyczne kwiaty i jadalne owoce. Mało kto wie, wzmacnia zdrowie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | nawożenie | pielęgnacja roślin | rośliny doniczkowe