Zawsze świeże zioła w kuchni. Do ich uprawy nie potrzebujesz doniczek, ani ziemi
Zioła stanowią nieodłączny element potraw. Oprócz nadawania aromatu daniom mają także właściwości zdrowotne, dlatego wiele osób decyduje się na ich uprawę w doniczkach. Co natomiast, jeśli nie mamy miejsca na zioła w doniczkach lub pojemnikach z ziemią? Możesz wykorzystać szklankę i wodę.
Zioła wyhodowane na parapecie pachną cudownie i stanowią smakowity dodatek do wielu potraw. Możemy także przyrządzić z nich zdrowotne napary. Warto zatem mieć je pod ręką i poznać sposób na ich pielęgnację, używając do tego szklanki i wody. Sprawdź, czym jest hydroponika i korzystaj ze świeżych ziół przez cały rok.
Wyrośnięte zioła możemy kupić w sklepie, jednak często okazuje się, że są mocno pędzone, szybko więdną i rzadko odrastają po ich obcięciu. Możemy także wysiewać je w doniczkach lub pojemnikach z ziemią. Sposób ten wymaga natomiast dużej ilości miejsca.
Prostszym rozwiązaniem jest założenie wodnego ogródka w kuchni składającego się ze szklanek lub szklanych pojemników z wodą. Zioła hodujemy wtedy ze szczepek na słonecznym parapecie. Taką uprawę ziół nazywamy hydroponiką.
Na początek musimy zebrać kilka gałązek świeżych roślin. Następnie ziołowe szczepki wkładamy do szklanek z wodą. Możemy też użyć małych słoików lub butelek plastikowych.
Tak przygotowane zioła stawiamy na nasłonecznionym stanowisku, dzięki czemu rośliny szybko wypuszczą korzenie i zaczną się rozrastać. Musimy pamiętać o codziennym wymienianiu wody w pojemnikach.
Decydując się na wodny ogródek, musimy pamiętać, że nie każde zioła urosną w szklance z wodą. Które zatem możemy uprawiać bez użycia ziemi?
Istnieje sporo znanych i lubianych ziół, które można uprawiać hydroponicznie. Wśród nich są: oregano, bazylia, tymianek, rozmaryn, szczypiorek, melisa, mięta, szałwia.
Zobacz też:
Nie tylko kaktus bożonarodzeniowy. "Rybie ości" też pięknie kwitną
Pięknie wygląda i pachnie jak pierniczki. Zasadź teraz, a zakwitnie na Boże Narodzenie
Ten zabieg dla roślin doniczkowych to konieczność. Będą lepiej rosły