Reklama
Reklama

Zawsze świeże zioła w kuchni. Do ich uprawy nie potrzebujesz doniczek, ani ziemi

Zioła stanowią nieodłączny element potraw. Oprócz nadawania aromatu daniom mają także właściwości zdrowotne, dlatego wiele osób decyduje się na ich uprawę w doniczkach. Co natomiast, jeśli nie mamy miejsca na zioła w doniczkach lub pojemnikach z ziemią? Możesz wykorzystać szklankę i wodę.

Zioła wyhodowane na parapecie pachną cudownie i stanowią smakowity dodatek do wielu potraw. Możemy także przyrządzić z nich zdrowotne napary. Warto zatem mieć je pod ręką i poznać sposób na ich pielęgnację, używając do tego szklanki i wody. Sprawdź, czym jest hydroponika i korzystaj ze świeżych ziół przez cały rok

Wodny ogródek w kuchni ze szklanek i wody. Prosta uprawa ziół

Wyrośnięte zioła możemy kupić w sklepie, jednak często okazuje się, że są mocno pędzone, szybko więdną i rzadko odrastają po ich obcięciu. Możemy także wysiewać je w doniczkach lub pojemnikach z ziemią. Sposób ten wymaga natomiast dużej ilości miejsca. 

Prostszym rozwiązaniem jest założenie wodnego ogródka w kuchni składającego się ze szklanek lub szklanych pojemników z wodą. Zioła hodujemy wtedy ze szczepek na słonecznym parapecie. Taką uprawę ziół nazywamy hydroponiką.

Jak uprawiać zioła w wodzie bez ziemi?

Na początek musimy zebrać kilka gałązek świeżych roślin. Następnie ziołowe szczepki wkładamy do szklanek z wodą. Możemy też użyć małych słoików lub butelek plastikowych.

Tak przygotowane zioła stawiamy na nasłonecznionym stanowisku, dzięki czemu rośliny szybko wypuszczą korzenie i zaczną się rozrastać. Musimy pamiętać o codziennym wymienianiu wody w pojemnikach

Jakie zioła można uprawiać w wodnym ogródku?

Decydując się na wodny ogródek, musimy pamiętać, że nie każde zioła urosną w szklance z wodą. Które zatem możemy uprawiać bez użycia ziemi?

Istnieje sporo znanych i lubianych ziół, które można uprawiać hydroponicznie. Wśród nich są: oregano, bazylia, tymianek, rozmaryn, szczypiorek, melisa, mięta, szałwia.

Zobacz też:

Ten kwiat jest jeszcze lepszy od zamiokulkasa. Wystarczy, że podlejesz go raz na 3 tygodnie

Przycinaj forsycje tylko w ten sposób, a będą najpiękniejsze w okolicy. Sąsiadki zzielenieją z zazdrości

Liście rododendronu brązowieją po zimie? Uratujesz go w ten sposób

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uprawa roślin | zioła