Reklama
Reklama

Włóż to do konewki. Podlewanie grządek będzie o wiele łatwiejsze

Zarówno w przypadku roślin doniczkowych, jak i tych sadzonych w ziemi, podlewanie jest jednym z kluczowych elementów pielęgnacyjnych. Ważna jest temperatura wody oraz jej rodzaj, ale także sposób, w jaki wykonujemy podlewanie. Poznaj prosty trik z wykorzystaniem łyżki kuchennej, który sprawi, że od dziś twoje rośliny zawsze będą idealnie podlane.

Dlaczego tak ważne jest odpowiednie podlewanie roślin?

Odpowiednie nawodnienie każdego organizmu, tak człowieka, jak i rośliny, jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Jednak w przypadku kwiatów, owoców czy warzyw musimy być dużo ostrożniejsi. W zależności od gatunku można w stosunkowo łatwy sposób je przesuszyć bądź przelać. Dodatkowo należy pamiętać, że niewłaściwy sposób podlewania, szczególnie zaraz po wysianiu nasion czy cebulek, może sprawić, że zostaną one odsłonięte, co zwiększy ich ekspozycję na słońce czy też chłód. Wystarczy, że podlewając konewką czy wodą z węża ogrodowego, puścimy zbyt duży strumień w jedno miejsce. Właśnie w takim przypadku najlepiej sprawdzi się trik z łyżką i konewką.

Sprawdź również: To zdrowe warzywo możesz mieć we własnym ogrodzie. Nie przegap terminu siewu

Jak przygotować prosty trik z konewką i łyżką?

Do "ulepszenia" konewki potrzebne będą jedynie trzy elementy: oczywiście konewka, a także łyżka stołowa oraz dwie trytytki. Następnie przykładamy łyżkę do końca szyjki tak, by przy jej ujściu znajdował się jej wierzch. Tak przygotowaną łyżkę mocujemy w dwóch miejscach trytytkami, by stabilnie się trzymała. Teraz wystarczy już tylko nalać wody do konewki i zacząć podlewać. Dzięki temu "ulepszeniu" praktycznie do zera zredukujemy potencjalne straty, jakie może wywołać wylanie zbyt dużego strumienia wody w jednym miejscu. Od dziś twoje rośliny będą podlewane idealnym, delikatnym wodospadem wody!

Zobacz też:

Nie wyrzucaj. Zblenduj i podlewaj róże i pomidory, a szybko ci podziękują

Posadź tę roślinę zamiast hortensji. Lwia paszcza w ogrodzie wzbudzi zazdrość sąsiadów

Widzisz mrówki na pąkach piwonii? Szybko sprawdź, co robić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podlewanie