Reklama
Reklama

Ten kwiat jest jeszcze lepszy od zamiokulkasa. Wystarczy, że podlejesz go raz na 3 tygodnie

Peperomia tępolistna to mało popularna roślina, a jednak warto ją mieć w swoim domu. Ten kwiat jest jeszcze łatwiejszy w uprawie niż zamiokulkas. Poznaj wymagania pielęgnacyjne peperomii tępolistnej, a być może zapragniesz ozdobić nią mieszkanie.

Zamiokulkas jest często wybieranym kwiatem ze względu na atrakcyjny wygląd liści i małe wymagania pielęgnacyjnie. Nie każdy z nas wie, że peperomia tępolistna wygląda bardzo podobnie i również nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Sprawdź najważniejsze informacje o tej oryginalnej roślinie.

Gdzie postawić peperomię tępolistą? Stanowisko rośliny

Peperomia tępolista cechuje się zielonymi lub pstrymi liśćmi, mierzy do 30 cm. Jej naturalnym środowiskiem jest Ameryka Południowa i Środkowa, można uprawiać ją w mieszkaniach, biurach, jak i oranżeriach

Roślina ta może być alternatywą dla zamiokulkasa i innych roślin o małych wymaganiach pielęgnacyjnych. O czym należy pamiętać przy uprawie peperomii tępolistnej?

Peperomia najlepiej rośnie w jasnym stanowisku, jednak nie lubi bezpośredniego działania promieni słonecznych. Właśnie dlatego nie powinniśmy stawiać jej na oświetlonym parapecie. Z kolei postawiona w cieniu będzie miała drobne liście i wiotkie pędy. Najlepiej umieścić ją w miejscu z rozproszonym światłem

Podlewanie peperomii tępolistnej. Najważniejsze zasady

Ważną czynnością pielęgnacyjną peperomii tępolistnej jest podlewanie. Musimy uważać, aby nie przelać rośliny, ponieważ prowadzi to do gnicia korzeni. Jak często powinniśmy ją nawadniać?

Peperomię tępolistną nawadniamy odstaną wodą (przez 1 dzień) latem co tydzień, a zimą tylko raz na 3 tygodnie. Musimy kontrolować suchość podłoża. Podlewamy roślinę, gdy ziemia delikatnie przeschnie. Pamiętajmy, aby nie moczyć liści i łodyg kwiatu. Zawsze wylewajmy nadmiar wody z podstawki. 

Musimy także zapewnić peperomii tępolistnej odpowiednią wilgotność powietrza. Nie stawiamy jej w pobliżu kaloryfera, ponieważ nie lubi suszy. Najlepiej rośnie w pomieszczeniu o temperaturze 18-22 stopnie Celsjusza. Zimą natomiast warto postawić ją w chłodnym miejscu, gdzie temperatura wynosi nie mniej niż 10 stopni Celsjusza


Zobacz też:

Zamiokulkas marnieje w oczach? Zimą karm go tym, a szybko wróci do formy

Skrzydłokwiat w mig wypuści nowe liście i kwiaty. Wystarczy kilka skórek tego owocu

Mój cyklamen uwielbia "zjadać" te owoce. Kwitnie po nich jak szalony

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin