Reklama
Reklama

Ten krzew zniesie każdy upał i suszę. Wygląda egzotycznie jak różowy flaming

Jeśli chcesz mieć w swoim ogrodzie piękny krzew, który zniesie każdy upał i suszę, zdecyduj się na uprawę tamaryszka. Ta roślina wygląda egzotycznie jak różowy flaming i potrafi przetrwać w niemal każdych warunkach, a jej wymagania są niewielkie. Musisz tylko zapewnić tamaryszkowi przestrzeń, by mógł zdrowo się rozwijać, a odwdzięczy ci się pokaźnym wzrostem i bujnym kwitnieniem.

Tamaryszek to krzew, który z roku na rok coraz częściej można oglądać w polskich parkach i ogrodach. Największym atutem tej ozdobnej rośliny wcale nie są jednak wspaniałe kwiaty w rozmaitych odcieniach różu, fioletu, a niekiedy również złamanej bieli. 

Ogromną zaletą uprawy tamaryszka jest jego odporność na susze, upały i zmiany pogodowe. Gatunek ten z łatwością dopasowuje się do różnych warunków, dzięki czemu może być sadzony w wielu miejscach na świecie. 

Jeśli zdecydujesz się zaprosić go do swojego ogrodu, przyciągniesz na działkę również owady zapylające. A to korzystnie wpłynie również na kwitnienie wszystkich innych, kwiatów. 

Może cię zainteresować: Nakarm tym śniadaniem pelargonie. Sąsiadom opadnie szczęka na widok bujnych kwiatów

Jak wygląda tamaryszek? Po tym bez trudu rozpoznasz roślinę

Wygląd tamaryszka zależy w dużym stopniu od jego odmiany, jednak wszystkie one mają pewne charakterystyczne cechy wspólne. Liście rośliny są zielone lub szare, drobne - igiełkowate lub łuskowane, o długości dochodzącej do kilkunastu milimetrów. 

Ten krzew ma również cienkie gałęzie i widowiskowe, subtelnie wyglądające kwiatostany zebrane w gęstych kłosokształtnych wiechach. Niektóre odmiany tamaryszka można uprawiać w formie drzewa lub na pniu. Najlepiej nadają się do tego tamaryszki czteropręcikowe lub różnobarwne. 

Uprawa tamaryszka - podstawowe zasady. W takich warunkach czuje się najlepiej

Uprawa tamaryszka nie jest trudna, ale warto zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju, by mógł zdrowo się rozwijać. Jeśli chcesz, aby roślina zawsze zachwycała wyglądem, powinieneś posadzić ją w dobrze oświetlonym miejscu. 

Ważniejsza od stanowiska jest jednak odpowiednio dobrana gleba, która powinna być dobrze drenowana, o lekko zasadowym odczynie. Dzięki temu unikniesz zatrzymywania się wody w podłożu. 

Jeśli zaś chodzi o podlewanie i nawożenie tamaryszka, to krzew ten wymaga obfitego nawadniania jedynie na początku, aby móc dobrze się zakorzenić. Wiosną warto podawać mu odżywki przeznaczone do roślin ozdobnych.

Czytaj również: Masz problem ze ślimakami w ogrodzie? Posadź tę roślinę, a będą omijać twoją działkę szerokim łukiem

Przycinanie tamaryszka to najważniejszy zabieg w jego pielęgnacji. Nie pomijaj go

Przycinanie tamaryszka jest najważniejszym zabiegiem w jego pielęgnacji. Nie tylko ze względu na jego wygląd, ale również dlatego, że pozwala utrzymać krzyw w dobrej kondycji. Skracaniem pędów powinieneś zajmować się zawsze wczesną wiosną, aby zlikwidować stare, uszkodzone gałęzie i pobudzić nowe pędy do wzrostu.

Przycinanie tamaryszka nie powinno być zbyt drastyczne. W przeciwnym razie możesz osłabić roślinę. Postaraj się zachować przy tym naturalny kształt tamaryszka, (skracając je maksymalnie do długości rosnących pędów/ pąków). 

Zobacz też:

Skrzydłokwiat w mig wypuści nowe liście i kwiaty. Wystarczy kilka skórek tego owocu

Mój cyklamen uwielbia "zjadać" te owoce. Kwitnie po nich jak szalony

Zrób to z hostami w doniczkach. Bez problemu je przezimujesz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: krzewy | uprawa roślin | pielęgnacja roślin | działka