Reklama
Reklama

Nakarm tym śniadaniem pelargonie. Sąsiadom opadnie szczęka na widok bujnych kwiatów

Jeśli chcesz wzmocnić zmarniałe pelargonie, najlepiej podziel się z nimi swoim śniadaniem. To nie żart. Trzy łyżki stołowe popularnego produktu z kuchennej szafki wystarczą, by stworzyć najlepszą domową odżywkę do tej rośliny. Stosuj ją regularnie, a twoim sąsiadkom opadnie szczęka na widok bujnych kwiatów.

Pelargonie mogą być największą ozdobą twojego balkonu, jednak najpierw musisz o nie odpowiednio zadbać. Samo podlewanie nie wystarczy, by cieszyły się dobrym zdrowiem i bujnie kwitły, dlatego rozważ stosowanie domowych odżywek. 

To tania alternatywa dla drogich nawozów do pelargonii ze sklepów ogrodniczych, dzięki której wzmocnisz swoje rośliny. Aby poprawić ich kondycję, potrzebny będzie ci tylko jeden produkt z kuchennej szafki. Na pewno często jadasz go na śniadanie, więc podziel się posiłkiem z pelargonią. 

Odłóż ze śniadania i nakarm pelargonie, a roślina wystrzeli bujnymi kwiatami

Nie tylko ty lubisz jeść płatki owsiane. Ich fanami są również twoje rośliny, które chętnie skorzystają z ich cennych właściwości, jeśli tylko zdecydujesz się nimi podzielić. Dotyczy to przede wszystkim pelargonii, ale nie tylko. 

Domowym nawozem z płatków owsianych karmić możesz również inne gatunki kwiatów: surfinie czy begonie, które świetnie czują się na balkonie. Gdy go zastosujesz, wszystkie sąsiadki pozazdroszczą ci wspaniałych roślin i zaczną prosić o przepis na tę ekologiczną odżywkę.

Może cię zainteresować: Wyjmij z lodówki i zacznij podlewać nimi tuje. Nagle drzewka wystrzelą w górę

Te właściwości płatków owsianych są najcenniejsze dla pelargonii

Płatki owsiane pozytywnie wpływają na kondycję roślin, ich wzrost, wygląd i kwitnienie z uwagi na liczne składniki odżywcze. Owies jest bowiem bogaty w potas, magnez, cynk i wapń. Przede wszystkim zawiera on jednak również azot i fosfor. 

Na tym jednak nie koniec cennych właściwości płatków owsianych, które zawierają także włókna, wpływających pozytywnie na użyźnienie podłoża w pojemnikach, w których uprawiamy rośliny.

Czytaj również: Rozlewaj to na grządkach, a wygrasz walkę z zarazą ziemniaczaną na pomidorach

Jak przygotować nawóz do pelargonii z płatków owsianych? Przepis jest prosty

Przygotowanie nawozu do pelargonii jest bardzo proste. Musisz tylko wsypać do miseczki trzy łyżki produktu, zalać je litrem wody i odstawić na trzy godziny. Później wymieszaj odżywkę i zlej ją do butelki, którą będziesz podlewać kwiaty. 

Zabieg wykonuj raz na dwa tygodnie, starając się nie zmoczyć liści roślin, bo to może przyczyniać się do chorób grzybowych.

Zobacz też:

Rozsyp w ogrodzie i patrz, jak ślimaki się wynoszą. Dodatkowo wzmocnisz te kwiaty

Wichury połamały drzewa i krzewy? Zrób tę maść leczniczą i posmaruj konary

Storczyk nie chce kwitnąć? Podlej go taką wodą, a obsypie się nowymi kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | pielęgnacja roślin | uprawa roślin | nawożenie | domowe sposoby