Reklama
Reklama

Ta woda jest najgorsza do podlewania wrzosów. Może zniszczyć krzewinki

Wrzosy nie są trudne w pielęgnacji, jednak potrzebują odpowiednich warunków i odżywiania. Ważna jest także woda, którą podlewamy krzewinki. Dowiedz się, czym nawadniać wrzosy. Ten typ wody może okazać się zabójczy.

Wrzosy mogą zdobić ogród przez wiele sezonów, jednak aby tak było, musimy odpowiednio o nie zadbać. Na początek warto zapewnić krzewinkom optymalne warunki oraz dobre stanowisko. Później pozostaje kwestia właściwego podlewania.

Jak pielęgnować wrzosy?

Wrzosy należy sadzić w słonecznym stanowisku na delikatnym wzniesieniu. Jeśli umieścimy je w dołku, to spływająca woda spowoduje gnicie korzeni krzewinek. Odczyn Ph powinien wynosić od 3,5 do 5. Ponadto do zdrowego wzrostu wrzosów gleba musi być przepuszczalna, sucha oraz piaszczysta.

Po pierwszych przymrozkach należy okryć wrzosy agrowłókniną. Z kolei wiosną musimy przyciąć gałązki poniżej kwiatostanów. Poza tym warto dowiedzieć się, w jaki sposób i czym podlewać wrzosy, aby rosły zdrowo i bujnie.

Jak podlewać wrzosy?

Podlewanie ma ogromne znaczenie w pielęgnacji wrzosów. Nie można ich ani przelać, ani przesuszyć. Zbyt mała ilość wody spowoduje usychanie gałązek. Z kolei jej nadmiar grozi gniciem korzeni.

Wrzosy należy podlewać regularnie tak, aby ziemia była lekko wilgotna, ale nie zalewała korzeni. Musimy także uważać na gałązki. Jeśli będziemy je podlewać, to mogą rozwinąć się choroby grzybowe. 

Czym podlewać wrzosy?

Wrzosy nie możemy podlewać wodą z nadmiarem wapnia, ponieważ nie lubią zasadowego środowiska. Poza tym nie tolerują także chloru. W związku z tym najgorszym wyborem jest woda z kranu, która może zniszczyć krzewinki.

Wrzosy należy podlewać przegotowaną i wystudzoną wodą. W przypadku wrzosowiska najlepiej sprawdzi się deszczówka lub woda ze studni. W trakcie podlewania możemy zakwasić glebę, dodając do wody trochę soku z cytryny

Zobacz też:

Na Dzień Matki kup mamie te kwiaty. Długo postoją w wazonie

Podlewaj tym budleję Dawida. Efekt zachwyci nie tylko motyle 

Mówią, że to najwytrzymalsze kwiaty. Dobrze znoszą nawet upał i suszę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | podlewanie | pielęgnacja roślin